Projekt MUSE na Kongresie Unii Nauk o Ziemi EGU2020. Zapraszamy do udziału online

W czasach pandemii aktywność naukowa przenosi się do Internetu. Zapraszamy do udziału w dyskusji projektu MUSE na temat niskotemperaturowej energii geotermalnej i wyzwań dotyczących jej zastosowania na terenach zurbanizowanych podczas sesji online w piątek 8 maja 2020 r. w godzinach 08:30 – 10:15.

Sesja odbędzie się w ramach Kongresu Europejskiej Unii Nauk o Ziemi 2020 – European Geosciences Union (EGU) General Assembly 2020. To największe europejskie wydarzenie z zakresu nauk o Ziemi, gromadzące co roku ponad 15 tysięcy naukowców z całego świata, które zwykle ma miejsce w Wiedniu. W tym roku będzie jednak inaczej.

Kongres EGU przekształcił się w wydarzenie internetowe. Zgłoszone referaty będą miały charakter prezentacji online, a naukowe debaty toczyć się będą za pośrednictwem czatu na żywo podczas sesji odbywających się w dniach od 4 do 8 maja 2020 r.. Na stronie Kongresu dostępnych jest już większość streszczeń oraz prezentacji, z którymi uczestnicy mogą zapoznać się wcześniej, aby w czasie przeznaczonym na daną sesję komentować ich treści za pośrednictwem czatu na żywo. Umożliwi to autorom i uczestnikom wymianę opinii oraz naukową dyskusję.

Projekt MUSE, w którym uczestniczy Państwowy Instytut Geologiczny – PIB w ramach programu GeoERA, zostanie zaprezentowany w dwóch prezentacjach podczas sesji ERE1.2 zatytułowanej "GeoERA: Towards integrated European geoscience services for today’s and future generations". Podczas pierwszej prezentacji (D704) zostanie zaprezentowany sam projekt oraz jego dotychczasowe najważniejsze osiągnięcia. Podczas drugiej prezentacji (D716) zostaną omówione zakłócenia termiczne występujące w wyniku współdziałania instalacji gruntowych pomp ciepła.

Zapraszamy do czatu z przedstawicielami zespołu MUSE i dyskusji na temat niskotemperaturowej energii geotermalnej i jej wyzwań na terenach zurbanizowanych podczas czatu w piątek 8 maja 2020 r., w godz. 8:30 – 10:00. 

Link do sesji: ERE1.2: meetingorganizer.copernicus.org/EGU2020/displays/34714

Wszystkie prezentacje EGU2020 wraz z funkcją zadawania pytań autorom oraz otrzymywania odpowiedzi będą dostępne online do 31 maja 2020 r.

Więcej informacji na temat Kongresu EGU oraz najnowszych badań z zakresu nauk o Ziemi:

egu2020.eu/sharing_geoscience_online/sharing_geoscience_online.html

Wydarzenie EGU2020: Sharing Geoscience Online jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych!

#shareEGU20

Zespół projektu MUSE

          geoera ny4 small thmuse klonowski zaj