Konferencja Ekosfera - panel dyskusyjny dotyczący geotermii niskotemperaturowej

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania dyskusji prowadzonej podczas panelu pt. "Geotermia niskotemperaturowa w transformacji energetycznej. Kierunek na zeroemisyjne gruntowe pompy ciepła – czy to się może udać?".  Wydarzenie odbędzie się 14 października 2021 r. w godz. 14.00-15.00 w formule online. Panel jest organizowany w ramach konferencji "Ekosfera", będącej częścią Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO 2021. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podczas dyskusji omówione zostaną aktualne wyzwania oraz trendy rozwoju i wykorzystania geotermii niskotemperaturowej:

  • Jaką rolę w strategiach rządowych spełnia wykorzystanie ciepła Ziemi?

  • Jaki jest potencjał geotermii niskotemperaturowej w Polsce i jak się go bada?

  • Ile mamy obecnie zainstalowanych gruntowych pomp ciepła  i jakie są perspektywy rozwoju tej branży?

  • Czy gruntowe pompy ciepła są bezpieczne dla środowiska?

  • Czy systemy gruntowych pomp ciepła zintegrowane z fotowoltaiką mają szansę zaistnieć bez pomocy i dofinansowań publicznych?

  • Czy wykorzystanie geotermii niskotemperaturowej i fotowoltaiki przyczyni się do zmniejszenia opłat za energię (Dom Bez Rachunków)? 

  • Jakie innowacje są możliwe w zakresie magazynowania energii cieplnej i elektrycznej w kontekście technologii gruntowych pomp ciepła?

Jaką rolę w strategiach rządowych ma do spełnienia wykorzystanie ciepła Ziemi (geotermia niskotemperaturowa) Geotermia niskotemperaturowa + fotowoltaika = Dom Bez Rachunków Warunki geologiczne i potencjał geotermii niskotemperaturowej w Polsce. Jak go zbadać i jaki on jest Jakie innowacje są możliwe w zakresie magazynowania energii cieplnej i elektrycznej w kontekście technologii gruntowych pomp ciepła Ile mamy gruntowych pomp ciepła obecnie zainstalowanych i jakie są perspektywy rozwoju Czy gruntowe pompy ciepła są bezpieczne dla środowiska.

Transmisja prowadzona będzie równolegle na Facebooku i stronie internetowej www.poleco.pl i Facebooku Państwowego Instytutu Geologicznego.

Panel jest organizowany przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w ramach zadania pn. "Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2021–2023".

Więcej informacji: poleco.pl