XXV edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"

 

 

Strona główna     Konkurs plastyczny     Konkurs wiedzy     Kontakt     Regulamin     Formularz zgłoszeniowy 


 Banner z logiem konkursu

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem:

 

Na krańcach Ziemi

 

Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży przyrodą nieożywiona oraz geologią i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizować będą w dwóch kategoriach: w konkursie plastycznym oraz w konkursie wiedzy geologicznej. W części plastycznej, uczniowie klas IV-VI mają za zadanie przygotować pracę plastyczną o tematyce związanej z hasłem tegorocznej edycji. W konkursie wiedzy uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych będą musieli wykazać się szeroką wiedza geologiczną, przygotowując pracę pisemną, a następnie biorąc udział w teście i turnieju wiedzy.

Nad merytoryczną stroną konkursu czuwają specjaliści: geolodzy z Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB oraz pracownicy naukowi licznych uczelni wyższych, a także uznani plastycy i graficy. Co roku konkursowi patronuje Główny Geolog Kraju, polskie uczelnie, organizacje i stowarzyszenia naukowe, kuratoria oświaty, Polski Związek Artystów i Plastyków, liczne parki narodowe i krajobrazowe oraz prywatne firmy.

W konkursie do wygrania przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na podstronach konkursu plastycznego i konkursu wiedzy, komunikatami dla poszczególnych województw oraz Regulaminem konkursu.

 

 


 
AKTUALNOŚCI
 
 
20 grudnia 2023
 

Startuje jubileuszowa XXV edycja Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

Na podstonach konkursu plastycznego i konkursu wiedzy zamieszczone zostały najważniejsze informacje oraz komunikaty dla poszczególnych województw.