NARODOWE ARCHIWUM GEOLOGICZNE

Szanowni Państwo, w związku z działaniami profilaktycznymi mającym na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Narodowe Archiwum Geologiczne wstrzymuje do odwołania obsługę Klientów realizowaną w pomieszczeniach NAG. Przepraszamy za utrudnienia.

Narodowe Archiwum Geologiczne to prowadzone przez Państwowy Instytut Geologiczny główne krajowe archiwum dokumentów geologiczno-środowiskowych i próbek geologicznych, które stanowi podstawę wspomagania działania państwowej służby geologicznej i państwowej służby hydrogeologicznej. Materiały znajdujące się w NAG wspomagają badania geologiczne, planowanie przestrzenne i zarządzanie środowiskiem, służą racjonalnemu wykorzystaniu surowców mineralnych i gospodarce wodnej.

 

Narodowe Archiwum Geologiczne gromadzi, konserwuje i udostępnia materiały geologiczne, hydrogeologiczne i geofizyczne, mapy oraz rdzenie wiertnicze. Prowadzi także sprzedaż wydawnictw geologicznych oraz bierze udział w promocji polskiej geologii na targach, sympozjach i różnych konferencjach. NAG ma swoje filie we wszystkich oddziałach regionalnych PIG.

 

Archiwalne zasoby w formie cyfrowej znajdują się w Centralnej Bazie Danych Geologicznych, a dostęp do nich umożliwiają internetowe serwisy: