NARODOWE ARCHIWUM GEOLOGICZNE

Szanowni Państwo, od 1 lipca 2020 r. wznawiamy korzystanie z informacji geologicznej w archiwach PIG-PIB.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej działaniami profilaktycznymi, mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2, Narodowe Archiwum Geologiczne (NAG) wznawia – na nowych zasadach – obsługę klientów realizowaną w pomieszczeniach Archiwum. Od 1 lipca 2020 r. (środa) we wszystkich czytelniach NAG (w Warszawie oraz oddziałach regionalnych PIG-PIB) możliwy jest dostęp do materiałów archiwalnych na zasadzie wglądu.

Od 1 lipca 2020 r. udostępniamy także do profilowania rdzenie wiertnicze w naszych terenowych archiwach próbek geologicznych.

Korzystanie ze zbiorów NAG będzie możliwe wyłącznie po dokonaniu rezerwacji terminu wizyty drogą telefoniczną lub e-mailową, nie później niż w dniu poprzedzającym planowany termin wizyty. Rezerwacja następuje po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacji przez pracownika NAG.

Szczegółowe zasady korzystania z informacji geologicznej w NAG zostały opisane w poniższym dokumencie (do pobrania w formacie PDF).

pdf Zasady obsługi klientów w NAG Covid 19 (278 KB)

Narodowe Archiwum Geologiczne to prowadzone przez Państwowy Instytut Geologiczny główne krajowe archiwum dokumentów geologiczno-środowiskowych i próbek geologicznych, które stanowi podstawę wspomagania działania państwowej służby geologicznej i państwowej służby hydrogeologicznej. Materiały znajdujące się w NAG wspomagają badania geologiczne, planowanie przestrzenne i zarządzanie środowiskiem, służą racjonalnemu wykorzystaniu surowców mineralnych i gospodarce wodnej.

 

Narodowe Archiwum Geologiczne gromadzi, konserwuje i udostępnia materiały geologiczne, hydrogeologiczne i geofizyczne, mapy oraz rdzenie wiertnicze. Prowadzi także sprzedaż wydawnictw geologicznych oraz bierze udział w promocji polskiej geologii na targach, sympozjach i różnych konferencjach. NAG ma swoje filie we wszystkich oddziałach regionalnych PIG.

 

Archiwalne zasoby w formie cyfrowej znajdują się w Centralnej Bazie Danych Geologicznych, a dostęp do nich umożliwiają internetowe serwisy:

 

Reklama sklepu internetowego sklep.pgi.gov.pl