Noc w Muzeum Geologicznym

W sobotni wieczór 18 maja odbyła się kolejna odsłona "Nocy Muzeów". To impreza kulturalna z wieloletnią tradycją, przyciągająca z roku na rok coraz większe grono uczestników. Polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych.  Tej niezwykłej nocy placówki otwierają swoje podwoje udostępniając pomieszczenia, które zwykle są poza zasięgiem zwiedzających. Specjalnie na tę okazję organizowane są  także dodatkowe atrakcje: koncerty, wystawy, warsztaty i prelekcje. W imprezie wzięło udział - jak co roku - Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB.

To była jedna z nielicznych okazji do zobaczenia naszej placówki w nocnej aurze, oświetlonej specjalnie na tę okazję. Muzeum czynne było od godziny 19:00 do północy.

Goście, którzy tej nocy szczególnie licznie odwiedzili Muzeum, mogli wziąć udział w grze muzealnej, podczas której musieli odnaleźć rozmieszczone na sali konkretne okazy geologiczne – ślady pozostawione przez zwierzęta i rośliny, które żyły przed milionami lat – oraz wskazać ich twórców. Na osoby, które poprawnie rozwiązały zadanie i wrzuciły swoje karty pracy do urny czekały ciekawe nagrody.

Głodni wiedzy mogli wysłuchać wykładu o mamucie włochatym, posłuchać o tetrapodach oraz wziąć udział w mini warsztatach i oprowadzaniu po wystawie. Przez cały czas na sali obecni byli pracownicy Muzeum, którzy odpowiadali na każde pytanie zwiedzających.
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

 

 

Pełen program wydarzeń dostępny jest na stronie http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/

Finansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 NFOSiGW