Szkolenie "Coastal zone management out of geological perspective"

Rozpoczęły się zapisy na szkolenie "Coastal zone management out of geological perspective" organizowane w ramach Akcji COST OceanGov

 

W dniach 1 - 2 października br. w Oddziale Geologii Morza PIG-PIB odbędzie się szkolenie (Training school) zatytułowane “Coastal zone management out of geological perspective". Wydarzenie to zostanie zorganizowane w ramach Akcji COST CA15217 "Ocean Governance for Sustainability - challenges, options and the role of science" (OceanGov).

Tematyka szkolenia dotyczy zarządzania strefą brzegową i obszarami morskimi w kontekście uwarunkowań geologicznych. Istnieje możliwość refundacji kosztów dojazdu i noclegów. Ilość grantów jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 września. Zgłoszenia należny wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są pod adresem:

https://www.oceangov.eu/news_full/training-school-in-gdansk-poland-coastal-zone-management-out-of-geological-perspective/

Akcja OceanGov została powołana w celu wypracowania zintegrowanego i interaktywnego podejścia do zarządzania europejskimi obszarami morskimi i przybrzeżnymi poprzez powiązanie interdyscyplinarnych zasobów wiedzy i regulacji prawnych w tym zakresie.

Specjaliści z Oddziału Geologii Morza zaangażowani są m.in. w pracę jednej z Grup Roboczych tej Akcji, a mianowicie WG 1 (Land-Sea Interactions). Celem WG 1 jest rozpoznanie interakcji morza i obszarów przybrzeżnych w aspekcie warunków naturalnych, społecznych i ekonomicznych.

   

Tekst: Grzegorz Uścinowicz