Zapraszamy do Czeladzi na wystawę plenerową z okazji 100-lecia Oddziału Górnośląskiego

Wystawę plenerową przygotowaną z okazji 100-lecia Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Sosnowcu będzie można obejrzeć w dniach 10 sierpnia - 13 września 2021 r. w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi przy ul. Dehnelów 45. 

W 2021 roku Oddział Górnośląski PIG-PIB w Sosnowcu, najstarsza jednostka regionalna Państwowego Instytutu Geologicznego obchodzi okrągły jubileusz. Z tej okazji pracownicy Oddziału przygotowali wystawę poświęconą 100-letniej działalności placówki. Patronat nad obchodami 100-lecia objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Wystawę można było dotychczas obejrzeć w centralnym pasażu Sosnowca. Od 10 sierpnia ekspozycja jest zaś dostępna w Czeladzi. Serdecznie zapraszamy chętnych do zapoznania się z historią i dokonaniami Oddziału Górnośląskiego do Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Dehnelów 45. Obiekt wchodzi w skład zabudowań dawnej kopalni „Saturn”, której początki sięgają lat 60. XIX wieku i która odegrała ogromną rolę w dziejach tego najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego.

Od 17 sierpnia 2021 r. będzie tu można również podziwiać drugą wystawę przygotowaną z okazji jubileuszu pt. „Historie spisane w skałach”.

 wystawa w czeladzi

Trwa montaż wystawy

wystawa w czeladzi

I gotowe! Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania

logo

logotyp nfosigw

Wystawa została opracowana w ramach zadania: Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2021–2023 i została sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej