Zbiórka darów dla Ukrainy

zbiorka

W geście solidarności zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla walczącej Ukrainy. Prosimy o przynoszenie rzeczy do siedziby Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB przy ul. Rakowieckiej 4 w Warszawie, w dni robocze (poniedziałek – piątek) w godzinach 6.00 – 19.00.  Do przyłączenia się do naszej inicjatywy zaprosimy także mieszkańców okolicznych domów i instytucji z Mokotowa. 

Zbiórka potrwa do 15 marca 2022 r.

Zbieramy przede wszystkim:

  • żywność z długim terminem ważności (puszki, zupy, suche pieczywo, kawa, herbata, słodycze, batony energetyczne itp.), woda w butelkach,
  • żywność dla dzieci: mleko w proszku, jedzenie w słoiczkach itp.,
  • środki czystości i produkty higieny osobistej, np. żele, mydła, szampony itp.– dla dzieci i dorosłych, podpaski, tampony,
  • produkty dla dzieci, np. butelki na mleko, pampersy, chusteczki,
  • środki tzw. pierwszej pomocy, w tym opatrunki, gazy, podstawowe leki, itp. 

Ze względów praktycznych lepszym rozwiązaniem jest, gdy produkty będą przynoszone w zbiorczych opakowaniach (np. zgrzewki wody, a nie pojedyncze butelki).

Na stronie https://um.warszawa.pl/-/zbiorka-trwa-co-i-gdzie-mozna-przynosic oraz https://pomagamukrainie.gov.pl/ dostępna jest aktualizowana lista rzeczy, które są potrzebne.

Prosimy także o przyniesienie słodyczy oraz drobnych zabawek. Zostaną one przekazane dzieciom z Ukrainy, które zaprosimy do Muzeum Geologicznego na zajęcia edukacyjne i zabawę.

Prosimy o przynoszenie kartonów do pakowania darów.

Kontakt w sprawie zbiórki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dziękujemy!

zbiórka darów dla Ukrainy