Ziemia nas kręci - popularyzujemy geologię

Ta wiosna należy do geologii! W ramach upowszechniania wiedzy o Ziemi przygotowaliśmy serię krótkich prezentacji i filmów popularyzujących atrakcje geoturystyczne Polski oraz najnowsze odkrycia geologiczne. Pokazy uprzyjemniają pracę nad formą osobom ćwiczącym w 274 klubach fitness, należących m.in. do sieci Zdrofit, Calypso,S4 i Fabryka Formy. Można je również oglądać na monitorach TrafficTV w warszawskich autobusach, na przystankach komunikacji miejskiej w największych miastach w Polsce oraz na multimedialnych ekranach w centrach handlowych.

Do końca lipca 2022 roku będziemy prezentować filmy i zdjęcia pod wspólnym tytułem "Ziemia nas kręci". Zaczynamy od pokazania plansz z dwóch wystaw: "Szlakiem geologii" i "Historie spisane w skałach". Pokażemy Polskę z lotu ptaka (materiały kręcone z drona) oraz materiał o przełomowym odkryciu śladów dinozaurów w Borkowicach.

Podczas korzystania z siłowni obserwujcie monitory z moveTV, zakręcajcie się na Ziemię, budując formę na wiosenne i letnie wycieczki w miejsca ciekawe pod kątem geologicznym. Filmy o geologii można również obejrzeć w 169 autobusach komunikacji miejskiej w Warszawie kursujących na m.in. na liniach: 521, 525, 109, 159, 177, 194.

Zdjęcia pochodzące z wystaw “Szlakiem geologii” i “Historie spisane w skałach” wyświetlane są na cyfrowych nośnikach usytuowanych na 87 nowoczesnych, podświetlanych wiatach przystankowych w największych miastach w Polsce (Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław i konurbacja górnośląska) oraz na 250 multimedialnych pionowych ekranach w galeriach i centrach handlowych na terenie całego kraju.

Zapraszamy do oglądania!

szlakiem geologii

Prezentacja multimedialna z cyklu "Ziemia nas kręci" na przystanku autobusowym w Warszawie

szlakiem geologii1

Z geologią po kondycję - prezentacja multimedialna z cyklu "Ziemia nas kręci" w jednej z warszawskich siłowni

szlakiem geologii4

"Ziemia nas kręci" na przystanku w Warszawie

szlakiem geologii3

Praca nad rzeźbą w towarzystwie geologii

ziemia nas krci okiennik wielki jura krakowsko czstochowska kras

Jedna z plansz prezentacji "Ziemia nas kręci"

Tekst i zdjęcia: Paweł Jaskóła

 

logotyp nfosigw

 

Filmy i prezentacje z serii "Ziemia nas kręci" zostały przygotowane w ramach projektu pn. ”Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2021-2023” i zostały sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.