Nauka przez zabawę podczas Dnia Dziecka w ogrodach KPRM w Warszawie

4 czerwca 2022 r., po dwuletniej przerwie, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbył się kolejny piknik z okazji Dnia Dziecka. Nie mogło zabraknąć na nim stoiska Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB, reprezentowanego przez pracowników Muzeum Geologicznego.

W tym roku na dzieci i młodzież czekały cztery stanowiska z zadaniami do wykonania. Były maski i dinozaury 3D, które uczestnicy zabawy mogli własnoręcznie pokolorować i złożyć, zamieniając się w tyranozaura lub mamuta. Trzy plansze z zadaniami stojące tuż obok czekały na chętnych, którzy zmierzą się z dinozaurami. Po drodze były jeszcze skały, minerały i skamieniałości oraz modele wymarłych zwierząt. To tu każdy ciekawy geologii mógł jej dotknąć na żywo, dowiadując się wielu interesujących faktów na temat przeszłości Ziemi. Nie zabrakło również wykopalisk, na których młodzi odkrywcy wprawiali się w warsztat paleontologa. Po zaliczeniu wszystkich stanowisk, co potwierdzały zdobyte pieczątki na karcie pracy, każdy z uczestników dostawał nagrodę w postaci zestawu folderów na temat dawnych okresów z historii Ziemi oraz okaz w postaci skały bądź minerału własnoręcznie wybranego z koszyka.

09Podczas tegorocznej edycji, przez KPRM przewinęło się co najmniej 14 tys. osób! Zainteresowanie było olbrzymie, o czym świadczy m.in. ruch na stanowisku PIG - PIB trwający od początku do samego końca imprezy. 

  

logo NFOŚiGW