11. sesja Światowego Forum Miejskiego WUF11 World Urban Forum

Zapraszamy na stoisko Państwowego Instytutu Geologicznego na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1, Hala 2, stoisko 91. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2022 r. 

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się co dwa lata i za każdym razem gości ponad 20 tysięcy uczestników, reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia, dziesiąta edycja miała miejsce w 2020 roku w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi. Poprzednie dwa spotkania odbyły się w Kuala Lumpur w Malezji i Quito w Ekwadorze.

Obszar 66 największych polskich miast to zaledwie 2,4% powierzchni kraju, ale liczba osób zamieszkująca te miasta to aż 33% całej ludności w Polsce. Szybki rozwój powoduje, że miasta dynamicznie zagospodarowują przestrzeń podziemną. Jest to zgodne z ideą Smart City, wprowadzaniem technologii BIM oraz inteligentnym zarządzaniem informacją związaną z przestrzenią miejską CIM (City Information Modelling).

Wolnych miejsc do inwestowania, zwłaszcza atrakcyjnych, jest coraz mniej, a potrzeby rosną. Chcemy by miasta były smart.

Ale czy stając się smart, w sposób zrównoważony korzystają z zasobów geologicznych i zapobiegają skutkom ingerencji w środowisko geologiczne? Aby optymalnie zarządzać częścią podziemną miast, mądrze korzystać z jej zasobów (ograniczając smog, zapewniając dostawy wody pitnej) i realizować bezpieczne inwestycje, musimy wiedzieć jak najwięcej o geologii.

Gdzie znaleźć takie dane? W czym mogą one pomóc władzom miast i inwestorom? Jak geologia może wesprzeć tworzenie inteligentnych miast w praktyce?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach. Zapraszamy na nasze stoisko!

wuf 11 970 430

W celu wejścia na teren Targów należy zarejestrować się do 25 czerwca 2022, na stronie WUF 11:

https://www.unevents.org/Home/Register?fbclid=IwAR0V1X1PhFKO9im9VN9WeYaG1UI1X8FYrSRxgMnytkwed5BU1d5op6v9if8

Program Konferencji: WUF11_Programme.pdf (unhabitat.org)

Strona WWW wydarzenia: wuf.unhabitat.org

Więcej o Forum można przeczytać tutaj: wuf11.katowice.eu/pl/?param=okonferencji