Konkurs Nagroda "Geologia 2022"

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza osoby związane z geologią oraz pasjonujące się tą dziedziną nauki do udziału w tegorocznej edycji Konkursu Nagroda "Geologia 2022". Wziąć w nim udział mogą zarówno osoby mogące pochwalić się bogatym dorobkiem pracy zawodowej, jak i te, które stawiają pierwsze kroki na polu szeroko pojmowanej geologii. Celem konkursu i jego misją jest popularyzacja wiedzy dotyczącej geologii i geośrodowiska.

Nagrodzony zostanie dorobek w zakresie geologii wynikający z własnej, twórczej pracy naukowo-badawczej wyróżniający się innowacyjnością, oryginalnością, a także biorący pod uwagę kwestie rzetelności i etyki w działaniach na rzecz geologii w Polsce. Oprócz tego komisja nagrodzi materiały filmowe i fotograficzne mające na celu popularyzowanie wiedzy geologicznej.

Przebieg konkursu

Konkurs został podzielony na dwie części: Nagroda "GEOLOGIA 2022" oraz konkurs fotograficzny "Geologia w obiektywie 2022". Dzięki temu konkurs pozwoli wyłonić najciekawsze osiągnięcia geologiczne ostatnich lat oraz spojrzeć na geośrodowisko od innej, artystycznej strony.

Pierwsza część konkursu Nagroda „GEOLOGIA 2022" odbędzie się w dwóch kategoriach:

  • "Młodzi geolodzy i ich osiągnięcia badawcze dla przedsięwzięć indywidualnych",

  • "Popularyzacja geologii i geośrodowiska".

Druga, fotograficzna część Konkursu - "Geologia w obiektywie 2022" obejmie kategorię: „Geologia w polskim krajobrazie”.

Nagrody

W konkursie “Geologia” największe szanse na wygraną będą miały przedsięwzięcia wyróżniające się innowacyjnością i oryginalnością. W przypadku materiałów filmowych i fotografii jurorzy pod uwagę wezmą kreatywność, wartość poznawczą oraz popularyzatorską, walory techniczne nadesłanych prac oraz ich zgodność z tematyką konkursu.

W konkursie Nagroda "GEOLOGIA 2022" zdobywcy tytułu Nagroda "GEOLOGIA 2022" w dwóch kategoriach otrzymają nagrody pieniężne, których łączna pula to 40 000 zł.

W konkursie fotograficznym "Geologia w obiektywie 2022" w obu kategoriach do zdobycia są nagrody główne w postaci bonów do sklepu fotograficznego o wartości 5000 zł. Komisja może przyznać również wyróżnienia nagrodzone dyplomem. Dodatkowo fotografie laureatów zostaną wykorzystane przy tworzeniu kalendarza geologicznego na rok 2023.

Harmonogram konkursów

Termin na składanie zgłoszeń upływa 14 września 2022 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 13 października 2022 r.

Dodatkowe informacje o warunkach i przebiegu Konkursu można uzyskać pod adresem:

Departament Nadzoru Geologicznego i Polityki Surowcowej
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: + 22 369 20 25, + 22 369 20 05

Zapraszamy do odwiedzenia strony www konkursu: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-geologia 

plakat Konkurs Nagroda Geologia 2022