Wyróżnienie dla Muzeum Geologicznego PIG - PIB w konkursie Słoneczniki 2022

Z radością informujemy, że Muzeum Geologiczne PIG-PIB otrzymało wyróżnienie w konkursie Słoneczniki 2022 na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat za grę miejską „Mokotowskie oblicza geologii”. Muzeum otrzymało nominację aż w trzech różnych kategoriach.


sloneczniki

Konkurs Słoneczniki organizowany jest przez Portal CzasDzieci.pl już od 11 lat. Podzielony jest na kategorie tematyczne: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch i przyroda. W konkursie silny głos mają rodzice, którzy mogą zgłaszać ciekawe i wartościowe inicjatywy dla dzieci, a następnie głosować na nie w plebiscycie. Niezależnie od uznania rodziców przyznawane są również nagrody i wyróżnienia jury: zespołu psychologów, pedagogów i doświadczonych nauczycieli.

sloneczniki2022a

Wyróżnienie w konkursie Słoneczniki 2022 w sali Muzeum Geologicznego PIG-PIB

Do tegorocznej edycji konkursu została zgłoszona zorganizowana przez Muzeum Geologiczne gra miejska „Mokotowskie oblicza geologii”, która odbyła się w październiku 2021. Podczas spaceru parkami i ulicami Mokotowa, młodsi i starsi uczestnicy poznawali przykłady wykorzystania geologii w przestrzeni miejskiej, zarówno w obiektach użyteczności publicznej jak i dziełach sztuki.

sloneczniki dyplomy2022

Uroczysta Gala rozdania nagród odbyła się 12 września 2022 r. w Teatrze Syrena.