Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Geologicznego PIG-PIB z przewodnikiem

Istniejące już ponad 103 lata Muzeum Geologiczne PIG-PIB posiada jedną z najbardziej interesujących polskich kolekcji geologicznych. Oprócz kilku wystaw stałych i czasowych, prezentujących różne rodzaje skał, minerałów i skamieniałości Muzeum oferuje także poznanie historii obszaru dzisiejszej Polski sprzed milionów lat oraz różnych procesów, które doprowadziły do powstania skał czy formacji geologicznych. Warto, aby w wycieczce w fascynujący świat geologii towarzyszył przewodnik, wyjaśniający wszelkie geologiczne zawiłości i wskazujący najbardziej interesujące okazy. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa 45 minut.

Zwiedzanie z przewodnikiem jest usługą płatną i wymaga wcześniejszej rezerwacji poprzez formularz(KLIK): www.pgi.gov.pl/muzeum/edukacja/10085-zwiedzanie-z-przewodnikiem.html

Zwiedzanie w języku polskim to koszt 160 złotych, a w języku angielskim 220 złotych. Zwiedzanie bez przewodnika nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia, a wstęp jest wtedy bezpłatny.

Zwiedzanie odbywa się w wyznaczonych godzinach wskazanych w formularzu, a terminy aktualizowane są na początku każdego miesiąca.

Grupa może liczyć maksymalnie 16 osób. Większe grupy należy podzielić na mniejsze i dla każdej zarezerwować osobny termin.

Zwiedzanie odbywa się w języku polskim. W przypadku chęci zwiedzania w j. angielskim konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny lub elektroniczny z sekretariatem Muzeum.

Przed dokonaniem rezerwacji należy zapoznać się z „Regulaminem zwiedzania Muzeum Geologicznego” oraz „Zasadami zwiedzania z przewodnikiem”.

W razie pytań prosimy o kontakt tel. 22 459 2604 lub 22 459 2348.

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego mieści się przy ul. Rakowieckiej 4 (wejście od ul. Wiśniowej) w Warszawie.

plan muzeum

Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie

Muzeum Geologiczne przechowuje i eksponuje pełen zakres materiałów naukowo – dydaktycznych dotyczących budowy geologicznej Polski. Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdują się tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcja polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś ziemie obecnej Polski. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini.

Ekspozycja jest interesująca zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych.