Zapraszamy na stoisko PIG-PIB na Forum Pomp Ciepła w Kielcach

Forum Pomp Ciepła 2024 (Kielce, 7-8 lutego 2024 r.) to doskonała okazja, aby poznać wszelkie nowinki dotyczące rynku gruntowych pomp ciepła.Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy jest tradycyjnym uczestnikiem tego wydarzenia.

Jak zwykle, nasza obecność przybierze kilka form.

Przygotowaliśmy stoisko informacyjne (hala E, stoisko E-29), na którym stworzymy uczestnikom okazję do poznania roli geologii w całym procesie instalacji i eksploatacji gruntowych pomp ciepła (GPC) oraz podziemnych magazynów energii cieplnej w technologii BTES (Borehole thermal energy storage) i ATES (Aquifer thermal energy storage).

  • Wyjaśnimy, dlaczego rodzaj gruntów i skał, w którym wiercimy otworowe wymienniki ciepła, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji.
  • Nasi eksperci wyjaśnią, jak korzystać z największego w Polsce cyfrowego zbioru danych geologicznych i Map Potencjału Geotermii Niskotemperaturowej.
  • Podzielimy się też informacjami o technologiach podziemnego magazynowania ciepła w górotworze (technologia BTES) i w warstwach wodonośnych (technologia ATES).

grafika ilustracyjna


Na nasze stoisko zapraszamy inwestorów, projektantów i instalatorów GPC oraz magazynów energii cieplnej.

Zapraszamy także do wysłuchania wystąpienia Marty Szlasy pt. Przykłady stosowania Map Potencjału geotermii Niskotemperaturowej do analiz przedinwestycyjnych w systemach GPC, BTES i innych OZE, które będzie miało miejsce w trakcie sesji referatowej pierwszego dnia Forum.

grafika ilustracyjna

Uczestnicy FPC 2024 mogą liczyć na solidną dawkę teoretycznej i praktycznej wiedzy geologicznej.

Zapraszamy!

grafika ilustracyjna