Półfinał XXV Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia” w Oddziale Górnośląskim PIG-PIB

25 kwietnia 2024 r. w siedzibie Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB odbyły się półfinały XXV edycji Konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, zorganizowanego w tym roku pod hasłem „Na krańcach Ziemi”.

Łącznie zgłoszono 327 prac, w tym 276 prac plastycznych i 51 prac pisemnych. W części plastycznej konkursu zostało nagrodzonych 14 uczestników (w tym jedno wyróżnienie indywidualne), a w teoretycznej 12 uczniów.

dużo osób siedzących w rzędach na sali

Uczestnicy finału regionalnego XXV edycji Konkursu Geologicznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

Pierwsi laureaci konkursu – uczestnicy części teoretycznej, stawili się w oddziale tuż po godzinie 10.00. Zmierzyli się z bardzo trudnymi pytaniami testowymi i wykazali przy tym ogromną wiedzą.

kilka osób siedzących przy stołach i piszących test

Uczestnicy półfinałów konkursu podczas pisania testu

Następnie komisja konkursowa sprawdziła prace i wyłoniła tegorocznych zwycięzców. Punktualnie o godzinie 12:00 na sali konferencyjnej odbyła się uroczystość wręczenia nagród wszystkim laureatom, w tym uczniom klas IV-VI szkół podstawowych biorących udział w części plastycznej.

cztery osoby stojące na środku sali po ceremonii wręczenia nagród

cztery osoby stojące na środku sali po ceremonii wręczenia nagród

cztery osoby stojące na środku sali po ceremonii wręczenia nagród

Wręczanie nagród

Po oficjalnej uroczystości nadszedł wreszcie czas na rozmowy, spędzony przy ciepłej pizzy i przekąskach. Uśmiechnięte twarze uczniów, dumni nauczyciele i piękna, słoneczna pogoda – to ostatnie wspomnienia, które kojarzyć się będą z XXV edycją konkursu Na krańcach Ziemi.

Zdobywcom I miejsc życzymy sukcesu na finale ogólnopolskim w Kielcach.

grupa osób pozująca do zdjęcia w sali

trzy osoby pozujące do zdjęcia, jedna w stroju Lorda Vadera

Miłe chwile po czasie pełnym emocji

Tekst: Paweł Woźniak Weronika Nadłonek
Zdjęcia: Tomasz Chmura