Do Biegu Firmowego, gotowi, start! Pracownicy PIG-PIB wzięli udział w charytatywnym wydarzeniu sportowym

11 maja 2024 r. pracownicy Oddziału Dolnośląskiego we Wrocławiu już po raz piąty reprezentowali Państwowy Instytut Geologiczny – PIB w Biegu Firmowym. W tym roku odbyła się dwunasta - rekordowa edycja tej imprezy. W biegu brało udział ponad 12,5 tys. uczestniczek i uczestników z przeszło 550 firm.

Jak co roku dochód z biegu przeznaczany jest na leczenie, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych Fundacji Everest. To ogólnopolskie wydarzenie promuje też aktywność fizyczną i zdrową rywalizację oraz umożliwia sprawdzenie swoich możliwości. Bieg organizowany jest w formie sztafety odbywającej się na terenie kompleksu AWF i Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Jak co roku, możliwy jest także udział w biegu w formie online.

Nasi zawodnicy wystąpili w wydarzeniu stacjonarnym, a na starcie stawiły się dwie 5-osobowe drużyny. W tym roku wprowadziliśmy pewne modyfikacje i stworzyliśmy drużynę złożoną z naszych najlepszych biegaczy, która zajęła wysokie 44. miejsce spośród 1137 sztafet mieszanych. Druga drużyna uplasowała się na 726. miejscu. Nasza najlepsza zawodniczka - Agnieszka Oniszczuk - przebiegła dystans 5 km w czasie 21 min 51 sekund, co dało jej 53 miejsce wśród kobiet.

grupa ludzi w strojach sportowych pozujących do zdjęcia na schodach na zewnątrz budynku

Ekipa sportowa z Oddziału Dolnośląskiego PIG-PIB we Wrocławiu

grupa osób w strojach sportowych pozuje do zdjęcia z okazjonalnymi medalami za udział w wydarzeniu sportowym

Ekipa sportowa z Oddziału Dolnośląskiego PIG-PIB we Wrocławiu po odbyciu biegu

Gratulacje dla obu ekip, które podjęły to wyzwanie!

Tekst: Joanna Brytan