SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ O ŚRODOWISKU STREFY BRZEGOWEJ I DNA MORSKIEGO

PIG-PIB od ponad 40 lat gromadzi dane geologiczne, surowcowe, geochemiczne i geofizyczne z badań pokrywy kenozoicznej w polskich obszarach morskich. Dane te, zgromadzone przez Oddział Geologii Morza PIG-PIB w Centralnej Bazie Danych Geologicznych w podsystemach NEPTUN i GEOECHO, są udostępniane przez Narodowe Archiwum Geologiczne PIG-PIB. Zapewniony jest również dostęp do wybranej części danych z podsystemu Neptun poprzez Europejską Infrastrukturę Informatyczną Geologii Morza Geo-Seas http://www.geo-seas.eu/ oraz infrastrukturę danych oceanograficznych SeaDataNet http://www.seadatanet.org/.

 

Oddział Geologii Morza PIG-PIB rozpoznał strukturę geologiczną dna w polskiej strefie Bałtyku i sporządził podstawowe mapy geologiczne polskich obszarów morskich w skalach przeglądowych oraz szczegółową mapę geodynamiczną polskiego wybrzeża Bałtyku.

 

OFERTA

Wykonujemy w dowolnych skalach:

  • mapy geologiczne i geochemiczne obszarów morskich
  • mapy geologiczne, hydrogeologiczne, geośrodowiskowe, geologiczno-inżynierskie, geochemiczne i geoturystyczne wybrzeża Bałtyku

 

Dla polskiej strefy Bałtyku Państwowy Instytut Geologiczny opracował m.in.:

  • Mapę geologiczną dna Bałtyku w skali 1:200 000
  • Mapę geologiczną dna Bałtyku bez utworów czwartorzędowych w skali 1:500 000
  • Atlas geologiczny południowego Bałtyku w skali 1:500 000
  • Atlas parametrów litologicznych osadów powierzchniowych południowego Bałtyku 1:500 000
  • Atlas geochemiczny południowego Bałtyku w skali 1:500 000
  • Atlas geochemiczny Zalewu Wiślanego
  • Mapę geodynamiczną polskiej strefy brzegowej Bałtyku w skali 1:10 000

Trzy pierwsze opracowania uzyskały zespołowe Nagrody Ministra Środowiska w dziedzinie geologii w latach: 1994, 2000, 1996.

W ostatnich latach były opracowywane dokładniejsze mapy geologiczne, geochemiczne i prognoz surowcowych wybranych rejonów Bałtyku. W 2008 r. zakończono badania i wykonano zestaw wielu  map tematycznych obszaru Zatoki Gdańskiej.

Integrujemy i harmonizujemy mapy geologiczne mórz europejskich oraz bazy danych geologicznych w ramach międzynarodowych inicjatyw służb geologicznych OneGeology, EMODNET-geology i Geo-Seas.

 

KONTAKT

Warszawa

Narodowe Archiwum Geologiczne (NAG)
Sekcja Dystrybucji Wydawnictw
tel. 22 45 92 403, 22 45 92 229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gdańsk

Filia NAG w Oddziale Geologii Morza
tel. 58 554 29 09 w. 101, 103

 

Szczecin

Filia NAG w Oddziale Pomorskim
tel. 91 43 23 432