gabrys jasickiGabryś Jasicki

Przedszkole Miejskie nr 51 w Sosnowcu
Mały chłopiec z wielką pasją

 

 

 

 

Jego przygoda z dinozaurami zaczęła się około trzy lata temu, kiedy rodzice zabrali go do Dinozatoru. Najbardziej zafascynował go ogromny, ruchomy model tyranozaura. Tego dnia Gabryś przywiózł do domu swoją pierwszą kolekcjonerską zdobycz.

 

w paszczy

Gabryś w paszczy tyranozaura

 

na oklep

 

Z roku na rok jego pasja rozwijała się coraz bardziej poprzez czytanie książek, zbieranie różnego rodzaju okazów paleontologicznych oraz pogłębianiu wiedzy od swojego mentora dr Tomasza Wrzołka, który wraz z rodzicami i dziadkami bardzo wspiera go w jego pasji. Gabryś swoją przyszłość wiąże z paleontologią i każdego lata prowadzi małe wykopaliska we własnym ogrodzie!

 

rysunek

Gabrysia Jasickiego poznałem osobiście podczas Meetingu Ekologicznego W krainie dinozaurów organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 51 w ramach XXI obchodów Dni Ziemi na terenie Sosnowca. To prawdziwy dinoekspert. Duże wrażenie zrobił na mnie rozmiar jego kolekcji dinozaurów, a także ogromna wiedza i fachowość, z jaką o nich opowiada. Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu wspaniałych odkryć paleontologicznych w przyszłości!

 

kolekcja 

Paweł Woźniak