teraz polska plPaństwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. zostali laureatami Konkursu Teraz Polska w kategorii „Przedsięwzięcia Innowacyjne”. Zwycięstwo zapewnił wspólny projekt „Przedeksploatacyjne odmetanowanie pokładów węgla poprzez stymulację produktywności metanu w kierunkowych otworach wiertniczych” – pierwsze w Polsce i Europie udostępnienie metanu pokładów węgla (CBM) otworem horyzontalnym z wielostopniowym, masywnym szczelinowaniem hydraulicznym.

Czytaj dalej...

 

 

7 czerwca 2019 Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu organizuje "Wieczór z geologią". W trakcie spotkania odbędą się warsztaty, wykłady oraz zwiedzanie Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi i laboratoriów i pracowni Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich. "Wieczór z geologią" odbywa się pod patronatem i z udziałem Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB.

15 maja 2019 r. w siedzibie Oddziału Górnośląskiego PIG - PIB w Sosnowcu odbyły się regionalne zmagania w ramach konkursu „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z województw: śląskiego i opolskiego.