Wydawnictwa geologiczne dostępne w sprzedaży internetowej

Geologiczna księgarnia internetowa. Te trzy słowa najpełniej opisują nasze najnowsze dzieło, dzięki któremu wygodnie, bez ruszania się z domu możemy zanurzyć się w lekturze branżowych książek lub czasopism. Każdy - geolog, nauczyciel, wykładowca, student, uczeń oraz zainteresowany geologią – znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. U nas nie ma kolejek!

Sklep internetowy PIG-PIB jest odpowiedzią na oczekiwania odbiorców łatwego dostępu do informacji o publikacjach Instytutu i możliwość zdalnego ich zakupu. Misję wydawniczą realizuje Dział Wydawnictw PIG-PIB, będący spadkobiercą Wydawnictwa Geologicznego.

W sklepie internetowym znajdziemy pięć głównych „półek”: książki, atlasy, czasopisma, popularnonaukowe i mapy.

sklep

Witryna sklepu internetowego PIG-PIB

Wśród książek dominują publikacje zapoznające nas z budową geologiczną Polski, ale znajdziemy też inne interesujące pozycje, np. z serii "Wokół geologii". „Moje spotkania z nauką” Józefa Edwarda Mojskiego, „Pies i geolog drogą nie chodzą” Leszka Sawickiego czy wreszcie „O losach polskich geologów” Jerzego B. Miecznika to książki o niezwykłej pasji, napisane ciekawym językiem, które są lekturą obowiązkową dla wszystkich adeptów i miłośników nauk o Ziemi.

Jako absolutny „must have” polecamy „Atlas geologiczny Polski”. To unikatowe kompendium wiedzy o budowie geologicznej naszego kraju, zawierające ponad sto map geologicznych obejmujących wiedzę z różnych dziedzin nauki o Ziemi, przekroje geologiczne i trójwymiarowe modele przestrzenne. Kto interesuje się ochroną środowiska, powinien zapoznać się z atlasami geochemicznymi, np. z "Atlasem geochemicznym Warszawy i okolic". Jest to najlepsze źródło wiedzy o stanie zanieczyszczenia gleb, osadów i wód powierzchniowych w stolicy - niezbędne do oceny możliwości użytkowania gruntów. Na 80 tablicach przedstawiono wyniki tysięcy analiz chemicznych, m.in. na zawartość metali ciężkich, związków DDT, WWA i olejów mineralnych.

Godne polecenia - szczególnie przed wakacjami - są mapy i przewodniki geoturystyczne. Dla dzieci przygotowaliśmy liczne książki popularnonaukowe – czym skorupka za młodu nasiąknie…

Do zakupów zachęca intuicyjny sposób wyszukiwania wydawnictw, możemy korzystać z 9 filtrów i 4 rodzajów sortowania. Dodajmy do tego 3 sposoby płatności i wzbogacanie geologicznej biblioteczki staje się proste i przyjemne zarazem.

sklep1

Proste i intuicyjne wyszukiwanie wydawnictw w sklepie internetowym PIG-PIB

Oprócz oferowanych obecnie poprzez sklep internetowy publikacji, dysponujemy wieloma wydawnictwami archiwalnymi (ze wszystkich kategorii), na temat których proszę pytać tu: tel. 22 4592 403 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy również do zakupu wydawnictw na miejscu, w siedzibie Instytutu: 00-975 Warszawa, ul. Rakowiecka 4, budynek im. Wyżykowskiego, pok. 15 (parter), w godz. 8-15, pon. - pt. Można tu również dokonać odbioru osobistego zamówienia.

Zapraszamy do zakupów!

Adres sklepu: sklep.pgi.gov.pl