Zapraszamy do udziału w konferencji "Badania Petrologiczne i Mineralogiczne w Geologii"

IX Ogólnopolska Konferencja Badania Petrologiczne i Mineralogiczne w Geologii odbędzie się w dniach 28-29 marca 2019 r. w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 4 (sala im. E.Rühlego). Wydarzenie jest kontynuacją cyklu spotkań rozpoczętego w 2001 roku i ma na celu prezentację znaczenia badań petrologicznych i mineralogicznych w geologii.

Podczas konferencji przewidziano 9 bloków tematycznych:

 1. Procesy diagenetyczne / Analiza cech zbiornikowych
 2. Procesy sedymentacyjne / Źródła materiału detrytycznego
 3.  Krążenie fluidów / Oddziaływanie na skały
 4.  Petrografia i geochemia materii organicznej
 5.  Procesy hydrotermalne / Tworzenie złóż
 6.  Procesy magmowe / Procesy metamorficzne
 7.  Badania izotopowe / Badania geochemiczne
 8.  Metody analityczne / Eksperymenty
 9.  Petrologia w projektach interdyscyplinarnych

W ramach bloków tematycznych planowane są 20-minutowe referaty (w tym 5 minut na dyskusję). Przewidziana jest również sesja posterowa.

Czynny udział w konferencji  oraz deklarację rodzaju planowanej prezentacji należy zgłosić do 1 lutego 2019 r. Jest to również termin nadsyłania rozszerzonych abstraktów wystąpień referatowych oraz  krótkich abstraktów prezentacji referatowych i posterowych.

Do 28 lutego 2019 r. należy wnieść opłatę tytułem uczestnictwa w konferencji:

 • 123,0 zł (100,0 zł + VAT) - studenci i uczestnicy studiów doktoranckich,
 • 184,5 zł (150 zł + VAT) - pozostali uczestnicy.

Opłata obejmuje uczestnictwo w obradach, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunch. Wpłatę konferencyjną należy wnieść na konto Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego, ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa, GETIN NOBLE BANK SA, numer konta: 80 1560 0013 2233 5196 5000 0067, z dopiskiem PETROLOGIA – IX Konferencja oraz proszę podać imię i nazwisko uczestnika. Uiszczenie opłaty konferencyjnej jest warunkiem finalnego przyjęcia materiałów do druku.

Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmują:

 • dr Aleksandra Kozłowska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.022 459-25-56
 • dr Marta Kuberska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 459-23-27

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego i Naukowego Konferencji

dr hab. Katarzyna Jarmołowicz-Szulc, prof. nadzw. PIG-PIB
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa
tel. 22 459-23-28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Więcej informacji: pdf KOMUNIKAT I (2.96 MB)

konf min petr

 

loga konferencja min petro

logo nfosgw dofinansowanieKonferencja jest organizowana w ramach projektu Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej.