PIG-PIB wystawcą na Międzynarodowych Targach Biżuterii i Minerałów „Warsaw Mineral Expo”

Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów „Warsaw Mineral Expo” odbędą się w dniach 2-3 marca 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1 w Warszawie (w godzinach 10.00-18.00). Ta największa i najstarsza giełda mineralogiczna w Polsce będzie okazją do zapoznania się z ofertą wydawniczą Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB oraz spotkania z naszym ekspertem – prof. Włodzimierzem Mizerskim.


Podczas targów zaprezentuje się ponad 400 wystawców z całego świata. Będzie to okazja do wzbogacenia swojej kolekcji i nabycia (lub tylko obejrzenia) pięknej biżuterii, minerałów, kamieni szlachetnych, skamieniałości i innych okazów skał.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa specjalna poświęcona największemu znanemu dotąd gadowi ssakokształtnemu - Lisowicia bojani. Te niezwykłe znalezisko polskich paleontologów zmieniło dotychczasowy obraz ewolucji. O odkryciu polskich badaczy opowie paleontolog dr hab. Tomasz Sulej, profesor Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie (sobota 2 marca o godz. 12.00).

Przewidziano także strefę projektanta, dedykowaną młodym twórcom biżuterii, którzy sami projektują i tworzą swoje wyroby. Odbędzie się pokaz sztuki jubilerskiej i prezentacja ręcznego wykonywania biżuterii z wykorzystaniem takich metod, jak topienie, walcowanie, wycinanie, piłowanie, grawerowanie oraz oprawa kamieni.

Z naszym ekspertem – prof. Włodzimierzem Mizerskim będzie można się spotkać na stoisku PIG-PIB 2 marca w godz. 11.00 -12.00.

baner expo mineral

Ciekawie zapowiada się spotkanie wokół książki „Atlas Minerałów – 200 najważniejszych minerałów”, autorstwa prof. Jana Parafiniuka. Autor opowie, czym są minerały, jak możemy je klasyfikować oraz zaprezentuje identyfikację nowych minerałów.

Małe i duże dzieci ucieszy strefa Geolandia, gdzie pod profesjonalną opieką będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach i stworzą modele skamieniałości.

Każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział w losowaniu wartościowej nagrody.

Bilety można kupić na miejscu lub online: https://www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101249

  pdf Mapa wydarzenia (1.06 MB) dostępna jest w załączeniu oraz pod linkiem: gieldymineralow.pl/wp-content/uploads/2019/02/WME2019_mapa.pdf

Zapraszamy!