Dzień Dinozaura w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

Corocznie, 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w ostatnią niedzielę przygotowaliśmy dla gości Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB moc atrakcji!

24 lutego Muzeum otworzyło swoje wrota jak zwykle o godzinie 10:00, zaś główna część imprezy wystartowała o godzinie 11:00. To wtedy rozpoczęła się gra muzealna „Tropem dinozaura”, której uczestnicy mieli za zadanie podążać rozmieszczonymi na posadzce głównej sali naszego Muzeum tropami dinozaurów. Każdy ze śladów prowadził do konkretnego punktu, oznaczonego numerem. Uczestnicy musieli przy każdym z nich odpowiedzieć na pytania znajdujące się na karcie gry muzealnej. Zakończenie zabawy zaplanowane zostało na godzinę 13:30, wtedy też rozlosowane zostały nagrody wśród uczestników, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. W grze chętnie brali udział zarówno młodsi, jak i starsi goście.

01

Dzień Dinozaura w Muzeum Geologicznym

Najwięcej atrakcji przygotowanych zostało dla najmłodszych uczestników. Mogli oni wziąć udział w mini-wykopaliskach oraz sprawdzić swoją wiedzę o dinozaurach. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody. Przez cały czas trwania imprezy w sali nr 16 odbywały się warsztaty plastyczne. Najmłodsi (ale również ich rodzice) wykonywali różnymi technikami trójwymiarowe modele dinozaurów oraz maski z podobiznami groźnego tyranozaura i łagodnego brachiozaura.

04

Zabawy dla dzieci z okazji Dnia Dinozaura w Muzeum Geologicznym

Nie zapomnieliśmy również o nieco starszych, głodnych wiedzy gościach. W trakcie trwania imprezy odbyły się dwa wykłady: Robert Bronowicz odpowiedział wspólnie ze słuchaczami na pytanie „Czy pterozaur to dinozaur?”, z kolei Marlena Świło przybliżyła ewolucję ssaków.

03

Ślady dinozaurów

 

logo nfosgw dofinansowanieWydarzenie "Dzień Dinozaura" jest organizowane w ramach projektu „Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej” i jest finansowane ze środków NFOŚiGW