Ruszają zapisy na letnią szkołę z zakresu geoturystyki w ramach projektu GECON

Rozpoczęły się zapisy do letniej szkoły, organizowanej w ramach projektu „GECON- geologiczna przygraniczna sieć kooperacji“. Zajęcia odbędą się w dniach 26 - 30 sierpnia 2019 r. w Światowym Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa. Temat tegorocznej szkoły letniej brzmi: „Metodyka zagospodarowania geoturystycznego geostanowisk i obiektów pogórniczych”.

W ramach realizacji trzyletniego projektu GECON zapraszamy na kolejną edycję szkoły letniej, przedstawiającej wybrane zagadnienia z zakresu funkcjonowania geoparków na pograniczu Polski i Czech.

Co to jest GECON? GE-geology, CO- cooperation, N-network Sieć Geologicznej Współpracy Przygranicznej to nieformalna platforma współdziałania instytucji, które łączy wspólne prace i zainteresowanie w dziedzinie badań, ochrony i popularyzacji bogactwa geologicznego pogranicza czesko-polskiego. Działalność partnerów sieci GECON adresowana jest do organizacji, osób prywatnych, specjalistów i amatorów, a jej celem jest promocja walorów dziedzictwa geologicznego pogranicza czesko-polskiego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.geogecon.com

Tematyka obecnej szkoły letniej poświęcona jest zagadnieniom metodyki dokumentowania, waloryzacji i zagospodarowania geoturystycznego geostanowisk, położonych w regionie pogórniczym. Zajęcia praktyczne i seminaryjne odbywać się będą na terenie niemiecko-polskiego Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa. 

Koszt uczestnictwa w szkole letniej jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie, wykłady, warsztaty oraz materiały informacyjne. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na miejsce wydarzenia i krótkich lokalnych przejazdów (zobacz: Program szkoły letniej). W związku z planowaną wizytą w niemieckiej części Światowego Geoparku Łuk Mużakowa prosimy o zabezpieczanie około 10 € na wydatki własne.

program szkola letnia 2019

Program szkoły letniej realizowany będzie w języku czeskim i polskim – organizatorzy zapewniają tłumaczenie. Przewidywana jest realizacja zajęć seminaryjnych i terenowych w najbliższym otoczeniu miasta Łęknicy, w odległości nie przekraczającej 30 km. Wskazane jest posiadanie własnego transportu samochodowego oraz lekkiego obuwia terenowego.

Miejsce zakwaterowania uczestników spotkania zostanie podane w terminie późniejszym, po skompletowaniu zgłoszeń uczestników szkoły letniej.

  document FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - wersja polska (144 KB)

  document FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Přihláška k účasti) - wersja czeska (144 KB) folder

 

Aby zgłosić swój udział, należy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go do dnia 16 sierpnia 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wypełniając formularz zgłoszeniowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w szczególności numeru telefonu, w celu skontaktowania się z uczestnikami w przypadku zmiany programu. Numer telefonu i inne dane osobowe będą przechowywane wyłącznie w celach organizacyjnych Szkoły Letniej. Jednocześnie wyrażasz zgodę na publikację zdjęć wykonanych podczas wydarzenia w mediach drukowanych lub internetowych. Prosimy o zapoznanie się z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ, załączoną do zgłoszenia uczestników.

Liczba miejsc jest ograniczona! Organizatorzy, po otrzymaniu zgłoszenia będą niezwłocznie informować o zakwalifikowaniu uczestników.

Pobierz: 

pdf ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W LETNIEJ SZKOLE (414 KB) - wersja polska

pdf ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W LETNIEJ SZKOLE (POZVÁNKA) - wersja czeska (395 KB)

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu „GECON- geologiczna przygraniczna sieć kooperacji“:

dr Jacek Koźma

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
Oddział Dolnośląski, Al. Jaworowa 19, 53-122 Wrocław
tel. +48 71 337 20 91 (do 93) wew. 146

Więcej informacji o projekcie GECON >>

 

gecon loga


logo luk muzakowa