Wystawa plenerowa "Bałtyk i Pomorze w geologicznej odsłonie" w nowej lokalizacji

Wystawa plenerowa pt. "Bałtyk i Pomorze w geologicznej odsłonie" jest dostępna w nowej lokalizacji, na ogrodzeniu Urzędu Morskiego przy ul. Jantarowej 7 w Gdańsku (pomiędzy wejściami 63 i 64). Można ją oglądać do 30 września 2019 r.

Do 31 lipca 2019 r. wystawa była eksponowana na ogrodzeniu Parku Oliwskiego w Gdańsku. - Możemy z dumą przedstawić mieszkańcom Pomorza i odwiedzającym Gdańsk turystom to, czym zajmujemy się na co dzień - powiedział dyrektor Oddziału Geologii Morza PIG-PIB dr Wojciech Jegliński podczas mini-wernisażu. Wystawa prezentuje przekrój działalności Oddziału, a większość tekstów i zdjęć przygotowali pracownicy placówki.

img 4860

Jedna z plansz wystawy plenerowej

Wystawa składa się z 21 wielkoformatowych plansz, przedstawiających najważniejsze zagadnienia geologii morza i geoturystyki. Znajdziemy tu podstawowe wiadomości o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Bałtyku, pokazane w przystępny sposób. Są tu informacje o powstaniu naszego morza, ukształtowaniu i budowie jego dna, surowcach mineralnych, ochronie brzegu morskiego i oczywiście o bursztynie. Osobne plansze poświęcono geoturystyce, jakości wód pitnych i wykorzystaniu geologii przy planowaniu działalności gospodarczej. Nie zapomniano o mini-przewodniku po bałtyckich kamieniach i muszlach. Przedstawiono prognozy dotyczące zmiany linii brzegowej. I wiele, wiele innych ciekawostek.

img 4858

Wystawę można oglądać w nowej lokalizacji

Liczymy, że wystawę obejrzy wiele tysięcy osób zafascynowanych tajemnicami Bałtyku, a dla wielu z nich geologia stanie się bardziej przystępna.

img 4844

Wystawa budzi duże zainteresowanie

Zapraszamy do oglądania wystawy w Gdańsku lub na stronie www >>

Tekst: AS
Zdjęcia: Lucyna Tobojko

logo sfinansowano Wystawa została zorganizowana w ramach tematu „Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej” oraz sfinansowana ze środków NFOŚiGW.