Zapraszamy na stoisko PIG-PIB na Warsaw Mineral Expo 2020

Zapraszamy na Warsaw Mineral Expo, które odbędzie się w dniach 29 lutego - 1 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Plac Defilad 1), w godzinach 10.00-18.00. Stoisko Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB (zlokalizowane w Sali Turkusowej) oraz atrakcje proponowane przez zespól Muzeum Geologicznego będą ważną częścią tego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów „Warsaw Mineral Expo” są największą i najstarszą giełdą mineralogiczną w Polsce. Na zwiedzających i kupujących czeka ponad 400 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne i wyjątkowe wyroby jubilerskie. 

Państwowy Instytut Geologiczny-PIB w tym roku jest instytucją wspierającą Warsaw Mineral Expo. W ramach wydarzenia oferujemy liczne atrakcje, przygotowane przez specjalistów z Muzeum Geologicznego:

  • 29 lutego (sobota) o godz. 11.00 i 13.00 w Strefie Relaksu (Sala Turkusowa) odbędą się warsztaty "Materia Ziemi" – dowiecie się, czym są i z czego są zbudowane skały, jak i w jakim środowisku powstają i czym się charakteryzują.

  • 29 lutego (sobota) o godz. 12.00 i 14.00 w Strefie Relaksu (Sala Turkusowa) odbędą się warsztaty "Skamieniały Świat" – zobaczycie ślady życia zachowane w skałach; dowiecie się, czym są skamieniałości właściwe, śladowe i przewodnie oraz poznacie najczęściej spotykane skamieniałości.

  • 1 marca (niedziela)  w godz. 10.00 – 16.00 w Strefie Relaksu (Sala Turkusowa) odbędą się warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi m.in. zrób maskę dinozaura, rozpoznaj skamieniałości, miniwykopaliska i prehistoryczne kolorowanki.

  • 1 marca (niedziela) o godz. 12.00 w Strefie Wiedzy (Sala Kryształowa) nasz ekspert dr Robert Bronowicz wygłosi wykład pt. „Czy pterozaur to dinozaur?”

Bilety można kupić na miejscu albo online. Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp jest wolny.

Strona wydarzenia

Mapa wydarzenia

Zapraszamy!

facebook reklamy mineral expo