"Mokotowskie oblicza geologii" - relacja z Gry Miejskiej

W niedzielę 17 października 2021 r. Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB przeprowadziło Grę Miejską zatytułowaną „Mokotowskie oblicza geologii”. Tematem przewodnim wydarzenia było wykorzystanie geologii w przestrzeni miejskiej, zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i dziełach sztuki.

Gra miejska "Mokotowskie oblicza geologii"

W grze wzięli udział starsi i młodsi miłośnicy geologii

Pracownicy Muzeum Geologicznego PIG-PIB przygotowali kilka miejsc, do których musieli dotrzeć uczestnicy. Gra rozpoczęła się o godz. 10:00 przy wejściu do Galerii Handlowej Plac Unii, gdzie drużyny dostały niezbędne materiały w postaci kart poszczególnych przystanków. Na każdym z punktów do wykonania były zadania, bądź to opisane na karcie, w przypadku punktów bezobsługowych, bądź wskazane przez osobę nadzorujące dany punkt. Tylko po wykonaniu wszystkich zadań i zgłoszeniu się na metę, którą było Muzeum Geologiczne PIG-PIB, można było liczyć na wygraną. Punkty zlokalizowano w Łazienkach Królewskich, Parku Morskie Oko, wzdłuż ulicy Puławskiej, Alei Niepodległości oraz na stacji metra Pole Mokotowskie.

Geologiczna gra miejska Mokotowskie oblicza geologii

Jedno z zadań na trasie gry miejskiej

Wszystkie zespoły, które wzięły udział w zabawie dotarły na metę wraz z potwierdzeniem wykonania poszczególnych zadań. Na wszystkich uczestników, którzy tego dnia zdecydowali się spędzić z nami czas na poszukiwaniu przykładów wykorzystania geologii w dzielnicy Mokotów czekały cenne nagrody. Ich wręczenie odbyło się o godz. 14:30.

Biorąc pod uwagę późniejsze wiadomości od uczestników dziękujących za dobrą zabawę i miło spędzony czas,  Gra Miejska nie była zapewne ostatnim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny - PIB.

logotyp nfosigw

Gra Miejska "Geologiczne oblicza geologii" została zorganizowana w ramach projektu pn. „Upowszechnianie wiedzy o geologii, górnictwie i ochronie georóżnorodności” i sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.