Mecz 100-lecia w Sosnowcu!

15 października 2021 r. pracownicy Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Sosnowcu świętowali na sportowo jubileusz 100-lecia Oddziału rozegraniem meczu piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Państwowej Służby Geologicznej (pod wodzą kapitana Włodzimierza Kriegera) oraz Państwowej Służby Hydrogeologicznej (pod wodzą kapitana Piotra Liszki).

Spotkanie zostało rozegrane w sześcioosobowych zespołach, w wymiarze czasu 2x30minut. Mecz rozpoczął się od ataków drużyny PSH, która dość szybko objęła prowadzenie po strzale Jarosława Szulika, a w następnych kilkunastu minutach strzeliła kolejne dwa gole i objęła prowadzenie 3:0. Nie załamało to jednak drużyny PSG, która strzelając dwie bramki zdołała do przerwy w znacznym stopniu odrobić straty.

mecz 100-lecia

Po przerwie i zmianie stron zawodnicy PSG przystąpili do meczu bardzo zdeterminowani i skoncentrowani, zdobywając kolejne 5 goli. Rezultat 3:7 nie załamał jednak drużyny PSH, która nie zamierzała poddać się bez walki i do ostatnich minut z powodzeniem walczyła o odrobienie strat. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 7:7, co jednak pozostawiło zawodnikom obydwu drużyn pewien niedosyt i chęć rozegrania kolejnego meczu.

Najlepszymi strzelcami okazali się Jarosław Szulik (PSH) i Jarosław Kosmala (PSG), którzy strzelili po 3 bramki.

meczog2

Licznie zgromadzona publiczność – pozostali pracownicy Oddziału – dzielnie i z zaangażowaniem dopingowała swoich kolegów. Kibicom zafundowano piękne widowisko, stojące na wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy grali brawurowo, odważnie i z determinacją, ale jednocześnie zgodnie ze wszystkimi zasadami fair play.

Inicjatorem i organizatorem spotkania był Piotr Liszka, któremu zawodnicy obydwu drużyn oraz kibice składają serdeczne podziękowania za fantastyczny pomysł. Zapraszamy do rywalizacji inne oddziały oraz centralę PIG-PIB!

meczog4

Wynik: PSH – PSG 7:7 (3:2)

Bramki: Jarosław Szulik (3), Jarosław Kosmala (3), Grzegorz Suszka (2), Robert Formowicz (2), Tomasz Chmura, Sławomir Wilk, Zbigniew Będkowski, Krzysztof Markiewicz

Skład drużyn:

PSH: Piotr Liszka – kapitan; Zbigniew Będkowski, Tomasz Chmura, Marcin Karpiński, Grzegorz Suszka, Jarosław Szulik

PSG: Włodzimierz Krieger – kapitan; Robert Formowicz, Jarosław Kosmala, Krzysztof Markiewicz, Remigiusz Maślanka, Sławomir Wilk

Widzów: kilkunastu

Tekst: Marcin Karpiński
Zdjęcia: Janusz Jureczka, Michał Żaba, Igor Brodziński, Michał Rolka, Katarzyna Strzemińska