Żegnamy Profesora Leonarda Mastellę

grafika ilustracyjna


Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Profesora dr. hab. Leonarda Mastelli

wybitnego geologa strukturalnego, kartografa,

wieloletniego członka Polskiego Towarzystwa Geologicznego,

emerytowanego pracownika Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Śmierć Pana Profesora przepełniła społeczność Państwowego Instytutu Geologicznego głębokim smutkiem. Wielu z nas jest jego uczniami. Pamiętamy Go jako wspaniałego, wyrozumiałego, a jednocześnie wymagającego nauczyciela. Wiedza, którą przekazywał przez ponad 40 lat wielu pokoleniom geologów w ramach wykładów z kartografii geologicznej, fotointerpretacji geologicznej zdjęć lotniczych oraz podczas kursów kartowania geologicznego, jeszcze długo będzie przynosiła pożytek polskiej geologii.

Wieloletnia współpraca Pana Profesora z Państwowym Instytutem Geologicznym, jego zaangażowanie w opracowanie arkuszy Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski oraz liczne opinie i recenzje Mapy osuwisk i terenów zagrożonych ruchami masowymi stanowią bezcenny wkład w powstanie tych oraz wielu innych sztandarowych projektów realizowanych przez Instytut.

Współpracując z Profesorem Leonardem Mastella mogliśmy przekonać się, jak znakomitym był geologiem, a jednocześnie wspaniałym kolegą.
 

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia składają: Dyrekcja i Pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB

Msza żałobna odbędzie się w czwartek 20 stycznia 2022 r. o godzinie 13.00 w Kościele Matki Boskiej Miłosierdzia, ul. Św. Bonifacego 9, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz Stare Powązki, ul. Powązkowska 14

Wspomnienie o Profesorze