Zapraszamy na Dzień Ziemi w Muzeum Geologicznym

24 kwietnia 2022 r. zapraszamy do Muzeum Geologicznego PIG-PIB na piknik popularnonaukowy z okazji Dnia Ziemi, organizowany pod hasłem GEOróżnorodność.

Na zwiedzających czekać będą stoiska prezentujące ciekawe geologicznie i turystycznie obiekty i obszary – geostanowiska i polskie geoparki, m.in. tworzony właśnie Geopark Północnej Jury, a także nieczynne kamieniołomy oraz przykłady ich przystosowania dla celów rekreacyjnych i edukacyjnych.

Goście specjalni z Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie oraz z Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów zaprezentują walory geologiczne, turystyczne i edukacyjne swoich obiektów. Na pikniku nie zabraknie warsztatów geologicznych i paleontologicznych, a także pokazów laboratoryjnych zarówno dla najstarszych, jak i dla najmłodszych gości.

Pasjonaci kartografii będą mieli okazję zobaczyć mapy geoturystyczne opracowane przez Państwowy Instytut Geologiczny i zapoznać się z aplikacją pozwalającą je wykorzystać w terenie. Na stoiskach odbywać się będą konkursy, gry i zabawy o tematyce geologicznej, geograficznej i paleontologicznej, podczas których będzie można zdobyć nagrody.

Termin: Niedziela, 24.04.2022 r., godz. 10:00-15:00

baner m 1

logotyp nfosigw

Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania państwowej służby geologicznej pn. „Upowszechnianie wiedzy o geologii, górnictwie i ochronie georóżnorodności”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.