Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej GeoPlanet

Do 8 listopada 2022 r. można jeszcze składać wnioski o przyjęcie na studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej GeoPlanet w Państwowym Instytucie Geologicznym – PIB. Studia trwają 4 lata (8 semestrów).

Zapraszamy do aplikowania do Szkoły Doktorskiej GeoPlanet w semestrze 2022/2023. W trakcie zajęć student uczęszcza na wykłady oraz uczestniczy w badaniach pod kierunkiem opiekuna naukowego. 

Kształcenie prowadzone jest na podstawie pdf Programu kształcenia (127 KB)  oraz pdf indywidualnego planu badawczego (73 KB) . Celem realizacji programu kształcenia jest osiągnięcie efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK).

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej GeoPlanet odbywa się w drodze otwartego konkursu o zasięgu międzynarodowym i przebiega w dwóch etapach. Od kandydatów wymagamy predyspozycji do pracy badawczej oraz znajomości języka angielskiego. Do szkoły doktorskiej może być przyjęta osoba, która posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny. Kandydaci powinni wybrać temat badawczy i skontaktować się z promotorem (lista proponowanych tematów prac) lub przedstawić własny temat zaakceptowany przez potencjalnego promotora.

Warunki i tryb rekrutacji określa pdf Regulamin Rekrutacji do Szkoły Doktorskiej GeoPlanet (105 KB) .

Szkołę Doktorską GeoPlanet (geoplanetschool.camk.edu.pl) prowadzą wspólnie następujące jednostki:

  • Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk (CAMK PAN) – instytucja wiodąca
  • Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
  • Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk
  • Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
  • Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG – PIB).

Szkoła oferuje kształcenie doktoranckie w dyscyplinach astronomii, fizyki oraz nauk o Ziemi i środowisku, geografii społeczno-ekonomicznej, gospodarki przestrzennej, automatyki, elektroniki i elektrotechniki.

Zobacz także: 

Kontakt w PIG-PIB

dr hab. Marcin Dąbrowski, prof. Instytutu
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 71 337 2092 w. 152
tel. kom. 731 481 316

Sekretariat Szkoły Doktorskiej GeoPlanet w PIG-PIB

mgr Anna Rurant
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 459 2429
tel. kom. 507 000 061