Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Geologicznym PIG-PIB

Istniejące już ponad 103 lata Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB można zwiedzać również bez ruszania się z domu - wirtualnie.  Obiekt posiada jedną z najbardziej interesujących polskich kolekcji geologicznych. Oprócz kilku wystaw stałych i czasowych, prezentujących różne rodzaje skał, minerałów i skamieniałości Muzeum oferuje także poznanie historii obszaru dzisiejszej Polski sprzed milionów lat oraz różnych procesów, które doprowadziły do powstania skał czy formacji geologicznych. 

Link do wirtualnego zwiedzania: https://www.pgi.gov.pl/muzeum/o-muzeum/wirtualny-spacer.html

Muzeum Geologiczne PIG - PIB jest jedynym w Polsce obiektem, który przechowuje kompletny zbiór skał występujących na terenie Polski, w pełni odzwierciedlający jej budowę geologiczną. Różnorodność ekspozycji zainteresuje każdego: bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości ułożone są w tematyczne wystawy. Znajdują się tu szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcja polskiego dinozaura - dilofozaura (Dilophosaurus wetherilli) i tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś ziemie obecnej Polski. Całość uświetniają: model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. 

Zapraszamy również do stacjonarnego zwiedzania. Muzeum Geologiczne PIG-PIB mieści się przy ul. Rakowieckiej 4 (wejście od ul. Wiśniowej) w Warszawie. Wstęp i zwiedzanie indywidualne są bezpłatne.

plan muzeum

Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie

Dni i godziny otwarcia poniedziałek - piątek 9:00 - 17:30 niedziela 10:00 - 15:00.

Przed wizytą prosimy zapoznać się z Regulaminem Muzeum Geologicznego.