Zapraszamy na 29. Spotkanie Grupy Petrologii Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-20 października 2024 r. w Górskim Hotelu Mnich w Bobrovcu na Słowacji. Przewodnią tematyką tegorocznego spotkania są procesy orogeniczne w Karpatach Zachodnich i pokrewnych pasmach górskich. 

Organizatorami wydarzenia są: Grupa Petrologii PTMin, Polskie Towarzystwo Mineralogiczne, Akademia Górniczo-Hutnicza, Instytut Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, Orogen Dynamics Team i Geoklub Bratislava.

Pierwotnie spotkania te były inicjowane, organizowane, kontynuowane i wspierane naukowo przez Jacka Puziewicza i jego zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego. Później dołączyły kolejne zespoły, a obecnie konferencję organizują rotacyjnie różne ośrodki petrologiczne w Polsce. W tym roku, podobnie jak w 2016 r., organizatorem będzie m.in. zespół geologów z Krakowa wraz z kolegami z Warszawy i Bratysławy.

Jak zawsze komitet organizacyjny gwarantuje wysoki poziom naukowy, piękną scenerię, owocne dyskusje i fascynujące skały podczas wycieczki terenowej.

Tematem przewodnim 29. Spotkania Grupy Petrologii będą procesy orogeniczne w Karpatach Zachodnich i pokrewnych pasmach górskich. Planowane są również inne tematycznie i otwarte sesje, poruszające aktualne problemy naukowe z zakresu mineralogii, petrologii i geochemii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naukowców i studentów zainteresowanych udziałem w naszym spotkaniu!

ZAPROSZENI WYKŁADOWCY

  • Francesca Piccoli, Instytut Nauk Geologicznych, Wydział Nauk, Uniwersytet w Bernie, Szwajcaria

  • Dušan Plašienka, Katedra Geologii i Paleontologii, Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie, Słowacja

  • Pavel Uher, Katedra Mineralogii, Petrologii i Geologii Ekonomicznej, Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, Słowacja

  • Kamil Ustaszewski, Uniwersytet Friedricha Schillera w Jenie, Niemcy

TERMINY

  • 15 maja 2024 r.- termin wczesnej rejestracji i wczesnej płatności

  • 31 lipca 2024 r. – termin późnej rejestracji i ostateczny termin płatności

  • 31 sierpnia 2024 r. – termin nadsyłania streszczeń referatów i posterów

KONTAKT | WIĘCEJ INFORMACJI

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: https://ptmin24.webnode.sk/