Półfinały konkursu "Nasza Ziemia" w Muzeum Geologicznym w Warszawie

25 kwietnia 2024 r. w gmachu Muzeum Geologicznego PIG-PIB odbyły się półfinały XXV edycji Konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, zorganizowanego w tym roku pod hasłem „Na krańcach Ziemi”.

Na terenie Muzeum gościli uczestnicy tego wydarzenia, w tym uczniowie oraz rodzice i nauczyciele, którzy pomagali w przygotowaniu konkursowych prac. Nazwiska niektórych pedagogów oraz ich podopiecznych pojawiają się już w kolejnej edycji Konkursu, co świadczy o dużym zainteresowaniu wydarzeniem.

Zanim rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród laureatom, wyróżnieni uczestnicy części teoretycznej Konkursu z poziomu szkół podstawowych i ponadpodstawowych przystąpili do pisania Testu Wiedzy Geologicznej. Komisje Konkursowe po sprawdzeniu wszystkich prac przygotowały listy osób nagrodzonych.

Następnie rozpoczęła się główna uroczystość, podczas której uczniowie wraz z opiekunami, zarówno biorący udział w część plastycznej, jak i teoretycznej Konkursu otrzymali wyróżnienia, nagrody oraz dyplomy. Poziom prac tegorocznej edycji był naprawdę wysoki, a Jury nie miało łatwego zadania w wyborze tych najlepszych. Wyjątkowego charakteru uroczystości dodawał fakt, iż była to XXV - jubileuszowa - edycja Konkursu „Nasza Ziemia”.

Po zakończeniu uroczystości przewodnicy oprowadzili uczestników po wystawie Muzeum Geologicznego. Konkurs zakończono smacznym poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami kuluarowymi.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale Konkursu!