Zapraszamy na nocne zwiedzanie Muzeum Geologicznego PIG-PIB

Przed nami kolejny, geologiczny wieczór, organizowany w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. 18 maja 2024 r. (sobota) w godz. 18.00-00.00 zapraszamy na magiczne zwiedzanie pośród błyszczących i kolorowych minerałów, różnorodnych skał i fascynujących skamieniałości.

W klimatycznej atmosferze będzie można nacieszyć oczy skarbami Ziemi, a światło i dźwięk stworzą niezwykłą aurę, której nie doświadczy się w żaden inny dzień roku. Na tę noc pracownicy Muzeum Geologicznego PIG-PIB przygotowali atrakcje, które nasycą umysł, oczy i uszy wszystkich zwiedzających, zarówno najmłodszych, jak i tych starszych.

W ten niezwykły wieczór będzie miała miejsce inauguracja II edycji międzynarodowego projektu SPACE ART, przygotowanego przez Fundację Helisa. Podczas Nocy Muzeów będzie można podziwiać prace dziesięciu artystów, tworzących w Polsce, jak i za granicą: Pablo Caviedesa, Katarzyny Korus, Karoliny Kowalskiej, Piotra Lutyńskiego, Adama Rzepeckiego, Katriny Sadrak, Łukasza Szostkiewicza, Anny Alicji Trochim, Anny Drozd Tutaj i Barbary Wroniszewskiej.

O szczególny klimat tej nocy zadba Marcin Sidor & Szymon Herbuś Sidor S-AGE, który zapewni oprawę muzyczną, łączącą muzykę klasyczną z elektronicznymi brzmieniami.

Fasadę budynku przez cały wieczór będzie rozświetlać spektakl mappingu łączący wątki artystyczne, kosmiczne oraz geologiczne, przygotowany przez Daniela Fedorczyka z Fundacji Helisa.

Tradycja organizowania Nocy Muzeów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB jest bardzo długa. Placówka co roku otwiera swoje wrota w ten sobotni wieczór, umożliwiając gościom zwiedzenie wystaw w niezwykłej, nocnej aurze. Oświetlone gabloty i eksponaty nadają ciemnej sali magicznego uroku. Muzeum Geologiczne zawsze cieszy się tej nocy ogromną popularnością, a ostatni zwiedzający przybywają zazwyczaj jeszcze na krótko przed zamknięciem.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie 1997 r. Każdego roku dołączały do niej kolejne kraje i nowe placówki.

Czekamy na gości 18 maja 2024 r. (sobota) w godz. 18.00-00.00.

Zapraszamy!