Geoturystyczna wystawa na Skwerze ks. Twardowskiego w Warszawie

Jeśli na spacer, to przede wszystkim na Krakowskie Przedmieście. Państwowy Instytut Geologiczny-PIB prezentuje tam niezwykle ciekawą wystawę pt. „Zjednoczeni w georóżnorodności”. To doskonała okazja do poznania wybranych europejskich obiektów zaliczanych do grupy Światowych Geoparków UNESCO. Warto skierować swoje kroki na Skwer im. Ks. Twardowskiego, aby obejrzeć wielkoformatowe fotografie i zapoznać się z opisami prezentowanych miejsc.

wystawa plenerowa w parku

Wystawa pt. "Zjednoczeni w georóżnorodności" w Warszawie

Geoparki UNESCO to obszary o międzynarodowym znaczeniu ze względów geologicznych, kulturowych i przyrodniczych. Geoparki stwarzają wiele okazji do poznania naukowych zagadnień, takich jak zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych czy łagodzenie skutków zmian klimatycznych.

Plansze ekspozycji pt. „Zjednoczeni w georóżnorodności” są próbą pokazania piękna i bogactwa form krajobrazu Europy, który został ukształtowany w wyniku procesów geologicznych. Na wystawie prezentowane są między innymi wszystkie trzy polskie geoparki z grona Światowych Geoparków UNESCO – Świętokrzyski, Łuk Mużakowa i Kraina Wygasłych Wulkanów.

osoby oglądające plansze wystawy plenerowej

Wystawa budzi spore zainteresowanie przechodniów

Ekspozycja będzie dostępna do 18 czerwca 2024 r.

Wystawa została zrealizowana w ramach zadania pn. „Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2024 – 2026” i sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

grafika ilustracyjna