O Hańczy w nowym odcinku podcastu „Geologia do ucha”

Jest już dostępny najnowszy odcinek geologicznego podcastu „Geologia do ucha”. Czeka na słuchaczy na platformie Spotify oraz w serwisie Youtube. Tym razem zanurzymy się w otchłań najgłębszego jeziora w Polsce – Hańczy.

Epoka lodowcowa pozostawiła na Pojezierzu Wschodniosuwalskim piękne jezioro rynnowe. Hańcza to jeden z najciekawszych obiektów geologicznych na Suwalszczyźnie. Od dawna przyciąga geologów oraz badaczy fauny i flory. Głębia jeziora kusi także amatorów nurkowania, którzy penetrują je od wielu lat. Nurkowanie w jeziorze Hańcza to doskonała metoda na przekonanie się, jak wygląda podwodny krajobraz polodowcowy.

Jak powstało jezioro Hańcza? Co kryje dno jeziora Hańcza? Dlaczego jego brzegi są wyjątkowe? Na te i inne pytania opowiada dr Katarzyna Pochocka-Szwarc.

Warto zasubskrybować podcast „Geologia do ucha”, aby nie przegapić żadnego odcinka. Zapraszamy do słuchania!

Spotify

https://open.spotify.com/episode/7j3bb0cucUqC9nZl2wFh8p

Youtube

 

logo sfinansowano nfosigw

 

Podcast został zrealizowany w ramach zadania „Współpraca krajowa w zakresie geologii i promocja działań państwowej służby geologicznej w latach 2024 – 2026” i sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.