Konkurs Nasza Ziemia 2016

konkurs2016

UWAGA!!! PREZENTACJA NAGRODZONYCH PRAC!!!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz komunikatami dla finalistów Konkursu Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro, odbywającego się w 2016 roku pod hasłem: „ZIEMIA W OKOWACH LODU”.

 

 

 

Była to już XVII edycja konkursu ogólnopolskiego i X edycja konkursu polsko-litewskiego.

W tegorocznej edycji regionalnej organizowanej przez Oddział Geologii Morza PIG-PIB, wystartowało prawie 400 uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, reprezentujących 78 szkół. Podczas finału regionalnego, który odbył się 10.05.2016 roku odbyły się testy wiedzy dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla obu części konkursu: teoretycznej i plastycznej. Uroczystość uświetnił wykład o meteorytach wygłoszony przez znawcę tematu - Pana Stanisława Kalickiego. Dopisała piękna pogoda, a imprezę zakończyła już tradycyjna pizza dla wszystkich uczestników i gości konkursu.

W części plastycznej konkursu mogą brać udział uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych. Natomiast w konkursie wiedzy uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Ogólnopolska część konkursu przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie odbywa się regionalna część konkursu organizowana przez poszczególne Oddziały Instytutu. Laureaci tego etapu otrzymują nagrody i dyplomy, a zwycięzcy biorą udział w ogólnopolskim finale. Szczegółowe informacje znajdują się w Komunikatach dostępnych pod tekstem oraz na stronie Konkursu.

W ostatnich dziesięciu edycjach Konkursu rocznie brało udział około 3 tysiące uczniów z kilkuset szkół.

Uczestnictwo w Konkursie zaowocowało dotychczas w wieloraki sposób. Niektórzy z laureatów wybierali geologię jako dalszy kierunek nauki. Za szczególnie cenne uważamy kontakty z nauczycielami, z którymi mogliśmy realizować terenowe zajęcia geologiczno-środowiskowe.

Prezentacja prac konkursowych laureatów

pdf prezentacja prac konkursu plastycznego 2016 (11.99 MB) pdf
(11.99 MB)

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu. Gratulujemy laureatom! 

pdf wyniki konkursu teoretycznego 2016 (108 KB) pdf
(108 KB)

pdf wyniki konkursu plastycznego 2016 (131 KB) pdf
(131 KB)

 

 

 

Informacje dla finalistów konkursu plastycznego

pdf Komunikat konkursowy dla finalistów 2016 - plastyczny (580 KB)

pdf Lista laureatów konkursu plastycznego 2016 (42 KB)  

Informacje dla finalistów konkursu teoretycznego

pdf Komunikat konkursowy dla finalistów 2016 - teoretyczny (601 KB)

pdf Wyniki szkoły ponadpodstawowe 2016 (39 KB)

 

 

 

Tekst: Mateusz Damrat