logo smallZ radością informujemy, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia – środowisko geologiczne wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem "Na krańcach ziemi". To wyjątkowe wydarzenie, które stanowi fascynujące wyzwanie dla młodych osób zainteresowanych światem geologii i ochrony środowiska.

Jest to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych: klas IV-VI (konkurs plastyczny) oraz klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych (konkurs wiedzy).

Temat przewodni "Na krańcach ziemi" otwiera drzwi do odkrywania różnorodności przyrody, jej ewolucji oraz wpływu człowieka na kształtowanie otaczającego nas środowiska.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w tym inspirującym konkursie, który nie tylko rozwija wiedzę geologiczną, ale również promuje świadomość ekologiczną i kreatywność artystyczną. Wspólnie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat znaczenia geologii i ochrony środowiska dla naszej przyszłości.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XXV EDYCJI KONKURSU

Udział w Konkursie WIEDZY zgłaszamy poprzez wypełnienie formularza online, do którego załączamy PDF pisemnej pracy konkursowej. Formularz dostępny jest na stronie Konkursu: http://konkurs.pgi.gov.pl.

Udział w Konkursie PLASTYCZNYM zgłaszamy poprzez wypełnienie formularza online. Formularz dostępny jest na stronie Konkursu: http://konkurs.pgi.gov.pl.

Oryginał pracy plastycznej przesyłamy pocztą na adres Organizatora - Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB.

Udział w Konkursie można zgłaszać do dnia 29.02.2024 r.

Tematy prac znajdą Państwo w zamieszczonych komunikatach.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://konkurs.pgi.gov.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są również na stronach internetowych http://kielce.pgi.gov.pl (zakładka „konkurs geologiczny”) i  http://konkurs.pgi.gov.pl oraz u Organizatorów:

Ewelina Bąk

tel. (41) 361 25 37 wew. 234

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Mader

tel. (41) 361 25 37 wew.206

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Download this file (OS_Komunikat teoretyczny_2024.pdf)OS_Komunikat teoretyczny_2024.pdf[0]797 kB19.12.2023
Download this file (OS_Komunikat plastyczny_2024!.pdf)OS_Komunikat plastyczny_2024!.pdf[0]679 kB26.02.2024
Download this file (Regulamin.pdf)Regulamin.pdf[0]177 kB19.12.2023

dsc0336729 maja 2023 r. w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB w Kielcach odbył się finał XXIV edycji konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi”. W tym roku, po okresie pandemii, która wymusiła na nas przeprowadzenie zdalnie trzech edycji konkursu, wróciliśmy do stacjonarnej formuły finału regionalnego konkursu.

Podczas tej edycji konkursu napłynęły do nas 204 prace plastyczne z 37 szkół podstawowych oraz 35 prac teoretycznych z 16 szkół podstawowych i 9 ponadpodstawowych. Prace plastyczne cechowały się dużą kreatywnością i różnorodnością stosowanych technik oraz sposobu prezentacji tematu. Największą popularnością wśród prac teoretycznych cieszyła się Georóżnorodność wokół nas - wędrowanie i odkrywanie. Temat ten poruszyło 24 uczniów opisując intersujące, pod kątem przyrody nieożywionej, miejsca. Prace zawierały ocenę ich wartości przyrodniczej, czasami historie  z nim związane, a także propozycje ciekawych tras z uwzględnieniem najcenniejszych geostanowisk.

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za wszystkie, nadesłane prace. Poniżej przedstawiamy listy laureatów w kolejności alfabetycznej.

logo 2023 okSzanowni Państwo,

Miło nam poinformować, iż w tym roku odbędzie się  XXIV edycja konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko geologiczne wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Geologiczna różnorodność Ziemi”.

Jest to konkurs adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych (konkurs plastyczny) oraz klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych (konkurs wiedzy).

 

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XXIV EDYCJI KONKURSU