UWAGA - zmiana terminu nadsyłania prac konkursowych:

Ze względu na zamknięcie szkół w terminie 12-25 marca 2020 r. przesunięty zostaje termin nadsyłania prac - do dnia 10 kwietnia 2020 r.

Informacje o ewentualnych zmianach w przebiegu konkursu podawane będą w późniejszych terminach - w miarę zmieniającej się sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XXI EDYCJI KONKURSU

W tym roku nasz Konkurs geologiczno-środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro ..." odbywa się pod hasłem "(R)Ewolucje Ziemi".

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach i dla trzech grup wiekowych:

- konkurs plastyczny - dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych,

- konkurs wiedzy geologicznej - dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych,

- konkurs wiedzy geologicznej - dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Mamy nadzieję, że tematyka Konkursu zainspiruje Was i zachęci do wzięcia w nim udziału.

 

dsc 9405

15 maja 2019 r. w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB
w Kielcach odbył się finał XX jubileuszowej edycji konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”.

W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, łącznie nadesłano 431 prac plastycznych oraz 117 teoretycznych z województw: świętokrzyskiego i łódzkiego. Prace plastyczne cechowały się dużą kreatywnością i różnorodnością stosowanych technik oraz sposobu prezentacji tematu. Największą popularnością wśród prac teoretycznych cieszyła się kuźnia Hefajstosa oraz wulkany, mechanizm ich powstawania, rozmieszczenie na świecie. Liczne prace przedstawiały wpływ kataklizmów (gł. wybuchów) na historię człowieka w czasie historycznym oraz rozwój życia na Ziemi w odległych epokach geologicznych.

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku otrzymaliśmy 431 prac plastycznych oraz 117 prac pisemnych.

KONKURS PLASTYCZNY

Na uroczystości półfinałowe zapraszamy następujących uczniów wraz z opiekunami: