Aplikacja SOPO

Wyszukiwanie i przeglądanie informacji o zagrożeniach ruchami masowymi
mapa.osuwiska.pgi.gov.pl

sopo aplikacja 2015

Wejście do aplikacji (otwiera się w nowym oknie)

Dostęp do aplikacji

Korzystanie ze strony oraz aplikacji SOPO podlega zasadom opisanym w regulaminie. Informacje na temat sposobu pozyskania danych, ich szacowanej dokładności oraz sugerowanego przeznaczenia zawarte są w dokumencie „Charakterystyka danych SOPO 10k”.

Dostęp podstawowy – dla wszystkich zainteresowanych – jest nieodpłatny.

Dostęp rozszerzony – dla pracowników organów administracji rządowej i samorządowej – możliwy jest po założeniu konta. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do poprawnego działania w dostępie rozszerzonym zalecane jest używanie przeglądarki Mozilla Firefox.


Wyjaśnienia dotyczące sposobu wprowadzania do aplikacji SOPO kart rejestracyjnych sporządzonych po dniu 18.02.2021.

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 4 grudnia 2020 r. w sprawie informacji dotyczących ruchów masowych ziemi (Dz.U. 2020 poz. 2270) wprowadziło kilka zmian we wzorach kart rejestracyjnych. Nowe rozporządzenie bezpośrednio w swojej treści (nie jak dotychczas w przypisie w załączniku) wskazuje jednoznacznie, że konieczne jest uzyskanie od podmiotu pełniącego państwową służbę geologiczną numeru identyfikacyjnego kart rejestracyjnych co jest równoznaczne z  wprowadzeniem ich do bazy danych SOPO (par. 4, ust. 4), co wiąże się z ich weryfikacją. Rozporządzenie weszło w życie w dniu 18.02.2021.

Do czasu zakończenia prac modernizacyjnych aplikacji SOPO, ze względów technicznych karty rejestracyjne wprowadzane są zgodnie ze wzorem z Rozporządzenia z 2007 r. Informacje wymagane przez obecne Rozporządzenie zamieszczane są w p. 17 (dla karty rejestracyjnej terenu, na którym występują ruchy masowe ziemi) oraz w postaci oddzielnego formularza (dla karty rejestracyjnej terenu zagrożonego ruchami masowymi ziemi). Po zakończeniu modernizacji treść ta zostanie przeniesiona do formularzy zgodnych z obecnym Rozporządzeniem.