Wystawa „Surowce mineralne Polski pod mikroskopem”

Rocznica 100-lecia istnienia Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB jest doskonałą okazją do prezentacji dorobku polskich geologów i promocji Instytutu. Jednym z wydarzeń jubileuszowych była inauguracja wystawy pt. „Surowce mineralne Polski pod mikroskopem”, która została zaprezentowana na ogrodzeniu Instytutu od strony ul. Rakowieckiej.

Geologia jest niezwykle interesującą nauką, która sięga w głąb Ziemi odkrywając jej największe bogactwa i tajemnice. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest niezwykle ważna, a wystawa autorstwa dr Krystyny Wołkowicz oraz współpracującego Zespołu, w przejrzysty i interesujący sposób przedstawia informacje dotyczące najważniejszych surowców wydobywanych w Polsce, ich wykorzystania oraz miejsc gdzie występują złoża.

Wystawa składa się z ponad 20 plansz poświęconych poszczególnym surowcom mineralnym, a zawarta w nich wiedza merytoryczna uzupełniona jest o bogatą grafikę, która przybliża nam nie tylko aktualne wydarzenia dotyczące polskiej geologii, ale również pozwala zajrzeć w przeszłość. Wyjątkowym i niezwykle ciekawym elementem są rzadko prezentowane makroskopowe zdjęcia złóż, które przyciągają wzrok przechodniów i zachęcają do zapoznania się z wystawą. Szczególne zainteresowanie zwiedzających budzą dane dotyczące zużycia surowców przez Polaków, a także ich wykorzystanie w rolnictwie oraz gospodarstwie domowym.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy!

plansza