Rozpoczęła się rejestracja na 4 Kongres Geologiczny w Poznaniu

Polskie Towarzystwo Geologiczne - Oddział Poznański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wielkopolska społeczność geologów serdecznie zapraszają do udziału w IV Polskim i Kongresie Geologicznym, który odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020 roku w Poznaniu.

Nadrzędnym celem kongresu będzie przegląd aktualnej problematyki badawczej oraz integracja środowiska polskich geologów. Organizatorzy mają nadzieję, że stanie się on platformą do podsumowania obecnego stanu wiedzy, krystalizacji nowych wyzwań badawczych jak i nawiązania współpracy pomiędzy różnymi specjalistami. Kongres będzie znakomitą okazją do kontaktu naukowców i praktyków. Tematyka kongresu będzie tradycyjnie bardzo zróżnicowana, a sesje referatowe zostaną poprzedzone serią wykładów plenarnych poświęconych największym wyzwaniom geologii w najbliższej dekadzie.|

Dopełnieniem sesji referatowych i posterowych będzie szeroki wybór przed-i pokongresowych wycieczek terenowych ukazujących liczne atrakcje geologiczne Wielkopolski i obszarów ościennych.

Podczas Kongresu przewidziane są sesje tematyczne:

 1. Mineralogia, petrologia i geochemia
 2. Paleontologia i stratygrafia
 3. Tektonika
 4. Sedymentologia
 5. Geologia czwartorzędu
 6. Geologia złożowa i górnictwo
 7. Geologia stosowana
 8. Geologia morza
 9. Geologia planetarna
 10. Geozagrożenia
 11. Kartografia geologiczna i GIS
 12. Archeometria, geoarcheologia i archeologia środowiskowa
 13. Historia geologii

W pdf Komunikacie II (5.37 MB) znajduje się program Kongresu, opis przed-i pokongresowych wycieczek terenowych oraz warunków uczestnictwa.

WAŻNE TERMINY

 • do 31 grudnia 2019 r. – zgłoszenia na Kongres i sesje terenowe
 • do 15 stycznia 2020 r. – nadsyłanie streszczeń referatów i posterów
 • do 14 lutego 2020 r. – akceptacja streszczeń referatów i posterów
 • do 29 lutego 2020 r. – uiszczenie opłaty za uczestnictwo w kongresie i wycieczkach terenowych (I termin – niższa opłata)
 • do 15 maja 2020 r. – uiszczenie opłaty za uczestnictwo w kongresie i wycieczkach terenowych (II termin – wyższa opłata)

Rejestracja na stronie Kongresu: www.4pkg.home.amu.edu.pl