Relacja z Dnia Dinozaura w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

29 lutego w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB obchodziliśmy hucznie Dzień Dinozaura. Podczas kilkugodzinnej imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, dzięki którym mogli dowiedzieć się o życiu dinozaurów, a nawet zaprzyjaźnić się z niektórymi z nich np. z naszym Dyziem, czyli rekonstrukcją dilofozaura.

Dla najmłodszych przygotowano 7 stanowisk plastyczno - technicznych, gdzie różnymi technikami dzieci wykonywały dinozaury. Największą popularnością cieszyło się stanowisko z maskami dinozaurów oraz malowanie farbami gipsowych figurek dinozaurów. Oprócz stanowisk warsztatowych na głównej sali muzealnej można było odkopywać przy pomocy pędzelków replikę 1,5 metrowego szkieletu silezaura - pradinozaura odnalezionego w Krasiejowie. Nie zabrakło również konkursów planszowych z nagrodami oraz mini wykopalisk paleontologicznych, na których dzieci poszukiwały miniaturek dinozaurów.

Dla pożeraczy książek o dinozaurach przygotowano kącik bajek i wiedzy o dinozaurach. W strefie relaksu na piętrze można było odpocząć od zgiełku, przeczytać dziecku książkę lub rozwiązać quiz o dinozaurach.

Z okazji Dnia Dinozaura opracowano specjalną dinozaurową krzyżówkę. Wszystkie pytania dotyczyły dinozaurów znajdujących się w Muzeum, a odpowiedzi można było znaleźć przy okazach na głównej sali muzealnej. Spośród autorów poprawnie rozwiązanych krzyżówek dwukrotnie rozlosowano nagrody rzeczowe.

W trakcie obchodów Dnia Dinozaura odbyło się również spotkanie miłośników Geocachingu. Z tej okazji przygotowany został w limitowanej ilości 200 szt. specjalny tzw. drewniak PWG z podobizną dunkleosteusa.

Dziękujemy ponad 1000 gościom, którzy uczestniczyli w obchodach Dnia Dinozaura.
 

 

Tekst: Maria Andruszkiewicz-Gorzelak
Zdjęcia: Maria Andruszkiewicz-Gorzelak, Robert Bronowicz

logotyp nfosigwDzień Dinozaura został zorganizowany w ramach tematu Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej i został sfinansowany ze środków NFOŚiGW