Prognoza sytuacji hydrogeologicznej w strefach zasilania i poboru wód podziemnych

Państwowa służba hydrogeologiczna przygotowała "Prognozę sytuacji hydrogeologicznej w strefach zasilania i poboru wód podziemnych 01.06.2020 - 30.06.2020". Przy założeniu niekorzystnych warunków meteorologicznych w okresie od 1 do 30 czerwca 2020 roku prognozuje się występowanie niżówki hydrogeologicznej w obrębie 10 województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Lokalnie zjawisko to może występować również na innych obszarach kraju, w tym w szczególności w województwie: - łódzkim, - świętokrzyskim - lubuskim.

Na obszarach objętych niżówką mogą wystąpić utrudnienia w zaopatrzeniu w wodę z płytkich ujęć wód podziemnych (indywidualne studnie gospodarskie) oraz z ujęć komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny. Obecna sytuacja hydrogeologiczna w kraju określa stan, w którym nie pojawią się trudności w zaopatrzeniu w wodę z komunalnych i przemysłowych ujęć wód podziemnych użytkujących głębsze poziomy wodonośne.

prognoza 6.2020

Prognoza zagrożenia w związku z wystąpieniem niżówki hydrogeologicznej – czerwiec 2020 r.

Zobacz więcej:

okl prognoza 5b 2020

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera Państwowej Służby Geologicznej