Noc pełna atrakcji w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

Co roku, 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów, który ma za zadanie podnosić świadomość społeczeństwa o roli jakie pełnią muzea na całym świecie. Wśród licznych wydarzeń i imprez organizowanych z tej okazji, największą popularność zyskała Noc Muzeów. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie 1997 r. Każdego roku dołączały do niej kolejne kraje i nowe placówki.

Tradycja organizowania Nocy Muzeów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB jest bardzo długa. Co roku otwieramy swoje drzwi w ten sobotni wieczór, umożliwiając gościom zwiedzenie wystawy w niezwykłej nocnej aurze. Oświetlone gabloty i eksponaty nadają ciemnej sali magicznego uroku. W tym roku, oprócz pięknych minerałów i skamieniałości po raz pierwszy można było również podziwiać podświetlone pterozaury, które od niedawna szybują ponad głowami zwiedzających. Dla osób, które ceniły sobie czas, przygotowaliśmy krótką ścieżkę edukacyjną, która prowadziła przez miliony lat ewolucji roślin na Ziemi.

Muzeum Geologiczne cieszyło się tej nocy ogromną popularnością - prawie przez cały wieczór do wejścia ustawiała się długa kolejka, a ostatni zwiedzający przybywali jeszcze na krótko przed zamknięciem. 

 

logotyp nfosigw

 

Udział PIG-PIB w wydarzeniu został zorganizowany w ramach zadania państwowej służby geologicznej pn. „Upowszechnianie wiedzy o geologii, górnictwie i ochronie georóżnorodności” i sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej