Ukazał się następny numer Przeglądu Geologicznego

Kolejny numer "Przeglądu Geologicznego" jest już dostępny bezpłatnie online. Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 1953 roku - dotychczas wydano już 831 numerów. 

Aktualny numer zawiera artykuły z dziedziny prawa i administracji oraz geologii gospodarczej i złożowej, a także dwa teksty dotyczące metodyki badań geologicznych i hydrogeologicznych. Zachęcamy także do zapoznania się z historią Towarzystwa Muzeum Ziemi w 90 rocznicę utworzenia i relacji z otwarcia ścieżki geoedukacyjnej Dolina Świśliny w Górach Świętokrzyskich.

"Przegląd Geologiczny" jest miesięcznikiem adresowanym do środowiska geologów i specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki. Publikowane są w nim recenzowane artykuły naukowe, w tym przeglądowe i metodyczne, artykuły informacyjne, materiały gospodarcze, ekonomiczne, organizacyjne, prawne i dotyczące działalności administracji geologicznej, a także wspomnienia, recenzje książek oraz relacje z historycznych i współczesnych wydarzeń geologicznych. Wydawane są także specjalne zeszyty tematyczne i związane z ważnymi konferencjami geologicznymi.

Zapraszamy  do lektury!

Czytaj bezpłatnie cały numer online >>

 Artykuły otwierają się w nowym oknie w formie plików PDF.

okładka czasopisma Przegląd Geologiczny

Zapraszamy do lektury!