Nowa wystawa "Więzi" w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

6 września 2022 r. w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB odbył się wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Więzi”. Autorką koncepcji jest Monique Chmielewska-Lehman - artystka, malarka, grafik, wykładowca i twórczyni gobelinów.

Wystawa łączy ze sobą dwa z pozoru odległe od siebie światy – nauki i sztuki. Bogactwo form, kształtów i barw, które można obserwować na co dzień w przyrodzie stało się źródłem inspiracji dla artystów prezentujących prace na wystawie. Połączenia te, czasem nieoczywiste, komponują się z eksponatami geologicznymi i paleontologicznymi Muzeum Geologicznego.

Swoje prace zaprezentowali: Monique Chmielewska-Lehman, Jaga Hupało, Bogusław Lustyk, Katarzyna Bułka-Matłacz, Ewa Dąbrowska, Katarzyna Hałas, Katarzyna Korus & Artur Szołda, Jarek Koziara, Martha Mulawa, Krzysztof Renes, Jan Sajdak, Magdalena Sęczek-Mularska, Anna Sikorska-Hupało, Antonia Wolff oraz Anna Wysocka.

Wystawę można oglądać do 30 września 2022 roku w Muzeum Geologicznym PIG-PIB przy ulicy Rakowieckiej 4 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Plakat informacyjny wystawy WIĘZI