Dzień Dinozaura w Muzeum Geologicznym

26 lutego 2022 r. Muzeum Geologiczne PIG-PIB zorganizowało kolejny Dzień Dinozaura - popularnonaukową imprezę, dedykowaną głównie dzieciom. W trakcie trwającej kilka godzin imprezy Muzeum odwiedziło blisko 3 tysiące osób. Mnóstwo uśmiechniętych dzieci w różnym wieku, wesoła atmosfera i dinozaury sprawiły, że ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji. Na mini wykopaliskach można było poczuć się jak prawdziwy paleontolog, odkopując dinozaury i dowiadując się ciekawostek na ich temat. Na chętnych czekały także konkursy planszowe. Można było się dowiedzieć, które zwierzęta były dinozaurami. Kolejną atrakcją było dopasowywanie tropów do dinozaurów, które je zostawiły i składanie obrazków dinozaurów z kawałków.

Na muzealnej sali czekały także puzzle w skali XXL z wizerunkiem dilofozaura Dyzia - ozdoby kolekcji. Można było wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych i przygotować własnoręcznie maskę dinozaura, magnes na lodówkę lub dinozaura z papierowych tub wedle własnego projektu.

Podczas imprezy dr Gerard Gierliński opowiadał słuchaczom o tropach dinozaurów z Maroka. Dla tych, co lubią kolorować, przygotowano na pierwszym piętrze dużą kolorowankę. W międzyczasie, zwiedzając  Muzeum, każdy mógł rozwiązać specjalną krzyżówkę.

Kulminacyjnym punktem była prezentacja o dinozaurach z mnóstwem ciekawych informacji i konkursem. To właśnie w nim, aż w czterech turach, nagrodzono upominkami ekspertów wiedzy o dinozaurach – każdy z nich otrzymał też specjalne odznaczenie.