Zapraszamy na noc do Muzeum Geologicznego!

Już w najbliższą sobotę 13 maja 2023 r. zapraszamy do nocnego zwiedzania Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB. Nasza placówka będzie dostępna w godzinach 18.00 - 24.00 w ramach corocznej akcji Noc Muzeów. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja - wystarczy przyjść!

grafika ilustracyjna


Na zwiedzających czeka niezawodne paleontologiczne menu: dinozaur Dyzio i mamut Gaja, w towarzystwie innych plejstoceńskich ssaków, dewońskich czworonogów, latających pterozaurów, wielkich amonitów i całej gamy mniejszych bezkręgowców. To wszystko okraszone geologicznymi smaczkami: barwnymi minerałami i skałami. A całość w klasycystycznym budynku z okresu międzywojennego.

zdjęcie muzeum geologicznego


Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć dwie nowe wystawy: "Trylobity - rycerze pradawnych mórz" oraz "Space Art. Planeta Ziemia". Będzie to również okazja do wysłuchania koncertu Hani Derej, która będzie wykonywać utwory ze swojej płyty „Space” i poznania oferty geoturystycznej Polski w Czytelni Biblioteki Geologicznej. Dla głodnych wiedzy udostępnimy ponadto prezentacje multimedialne z serii „Myślą, młotem, Internetem”.

Strona wydarzenia: https://xyz.um.warszawa.pl/N/NocMuzeow/WWW/?mapid=109

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie 1997 r. Każdego roku dołączały do niej kolejne kraje i nowe placówki.

Tradycja organizowania Nocy Muzeów w Muzeum Geologicznym PIG-PIB jest bardzo długa. Co roku otwieramy nasze wrota w ten sobotni wieczór, umożliwiając gościom zwiedzenie wystaw w niezwykłej, nocnej aurze. Oświetlone gabloty i eksponaty nadają ciemnej sali magicznego uroku. Muzeum Geologiczne zawsze cieszy się tej nocy ogromną popularnością - prawie przez cały wieczór do wejścia ustawiają się kolejki, a ostatni zwiedzający przybywają zazwyczaj jeszcze na krótko przed zamknięciem.

Zapraszamy!